Wiceprezes Wielkopolskiego ZPN: Jeśli w lutym utrzyma się zakaz treningów, rozważymy wariant opóźnienia startu rozgrywek

Rafał Ratajczek, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, odpowiedział na trzy pytania Galaktycznego Futbolu dotyczące obecnej sytuacji związanej z lockdownem amatorskiego futbolu.

Witam panie prezesie. Odpowie pan na trzy pytania związane z sytuacją w amatorskim futbolu

– Dzień dobry. Jak najbardziej. Słucham.

Czy decyzja o zakazie treningów dla piłkarzy-amatorów była słuszna? Przecież i tak spotykają się z innymi osobami np. w zakładach pracy, gdzie istnieje duże ryzyko zakażenia?

– Trudno ocenić słuszność tej decyzji. Gdyby ode mnie to zależało, pozwoliłbym na trenowanie na świeżym powietrzu, bez możliwości korzystania z pomieszczeń socjalnych.

Działacze wielu klubów w Polsce narzekają, że czas przygotowań do rundy został mocno skrócony. Czy pana zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie przesunięcie terminu startu rozgrywek?

– Jeśli się okaże , że w lutym nadal nie będzie można trenować, pewnie trzeba będzie rozważyć wariant opóźnienia startu rozgrywek. Czekajmy na decyzje rządowe.

Wiele zespołów „bez krępacji” publikuje filmiki i zdjęcia z przeprowadzanych, mimo zakazów, zajęć i sparingów. Jak to jest, że jednym wolno, a innym nie? No chyba, że to po prostu jawny „tumiwisizm” co do rozporządzeń, które wprowadziły totalny chaos.

– Skoro rząd nie wprowadził stanów nadzwyczajnych, to coraz więcej Polaków przestaje się stosować do wprowadzonych rozporządzeń. Dotyczy to zwłaszcza działalności gospodarczej, ale także i innych wymogów. Trudno zrozumieć dlaczego nie można trenować na świeżym powietrzu.

Dziękuję bardzo.

******

Porady prawne na temat tego jak postępować w przypadku kontroli podczas treningów znajdziecie TUTAJ.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.