Wieczysta Kraków minimalnie przegrała z zespołem z czeskiej ekstraklasy

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii, Wieczysta Kraków uległa drużynie Dynama Czeskie Budziejowice 1:2. Bramkę dla krakowskiego zespołu zdobył Damian Guzik.

Na tle występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach rywala podopieczni Franciszka Smudy zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Piłkarze beniaminka III ligi próbowali kilkakrotnie zaskoczyć czeskiego golkipera. Uderzeniami z dystansu popisywał się Radosław Majewski. Rywale też mieli swoje dwie sytuacje, ale na drodze stanął bramkarz Wieczystej Jakub Kowalski.

W drugiej połowie piłkarze z Budziejowic przyspieszyli grę. W 67. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Roman Potocny i piłka wpadła przy słupku do siatki. Na to trafienie Wieczysta szybko odpowiedziała. Prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Guzik. Remisu nie udało się utrzymać do końca spotkania. W 81. minucie zwycięską bramkę dla Czechów zdobył Jakub Hora.

Dynamo Czeskie Budziejowice – Wieczysta Kraków 2:1 (0:0)
Potocny 68, Hora 81 – Guzik 75

Dynamo: Šípoš – Broukal, Grič, Švec, Hais, Čoudek, Vais, Hellebrand, Penner, Krch, Sladký. W drugiej połowie: Janáček – Havel, Králik, Škoda, Čolić, Čavoš, Potočný, Zajíc, Hora, Skovajsa

Wieczysta: Kowalski – Frańczak (83 Jampich), Augustyn (73 Koncewicz-Żyłka), Kołodziej, Klimczak – Moulin, Gamrot (85 Linca) – Hebel (65 Guzik), Majewski (75 Pietras), Peszko – Bąk (46 Kumah)