Wieliczka B-klasa. Wyjazdowe zwycięstwo Batorego Wola Batorska

Ostatni mecz rundy jesiennej przyniósł wyjazdowe zwycięstwo zespołowi Batorego Wola Batorska. Zawodnicy Batorego ograli gospodarzy, drużynę Naprzodu Ochmanów 2:0.

KS Batory, który był niżej notowany niż zespół gospodarzy, podszedł do tego spotkania skoncentrowany i z ogromną wolą zdobycia 3 punktów. Od pierwszej minuty drużyna z Woli Batorskiej narzuciła swoje tempo gry, co zaowocowało golem strzelonym przez Łukasza Michalca w 35 minucie. Goście kontrolowali sytuację na boisku, zespół Naprzodu tylko raz zagroził bramce rywali. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 1:0 dla zespołu Batorego.

Po wznowieniu gry goście nie zmienili swojego stylu gry, starając się atakować skrzydłami.W 60 minucie bramkę dla Batorego po dośrodkowaniu Macieja Mazura zdobył Arkadiusz Rojewski. Po stracie drugiej bramki gospodarze zaczęli częściej dochodzić do głosu, wykorzystując zmęczenie zespołu Batorego. Obrona gości nie dała się zaskoczyć i trzy punkty powędrowały do Woli Batorskiej.

KS Batory rundę jesienną zakończył z dorobkiem 20 punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw i dwa remisy. Drużyna z Woli Batorskiej poniosła 5 porażek w 13 spotkaniach.

Naprzód Ochmanów – Batory Wola Batorska 0:2 (0:1)

Bramki: Michalec 35′, Rojewski 60′

Skład Batorego: Wartak – Mazur, Dąbroś, R. Lenda, Gorycki, P. Lenda, Kubicki, Sumara, Rojewski, Michalec, Pawłowski. Rez: Łub, Szydłowski.

Już wkrótce zapraszam na artykuł o KS Batory w cyklu „Nie tylko Liga Mistrzów”, który będzie się ukazywał teraz na łamach Galaktycznego Futbolu.