Wielka Orkiestra koszulek klubów z Niższych Lig

Za zgodą prowadzącego portal pilkamodna.pl zamieszczam artykuł opublikowany kilka dni temu na łamach tego serwisu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, iż przedruk na Galaktycznym sprawi, że akcja będzie miały szerszy zasięg, a skorzystają na tym potrzebujące pomocy dzieciaki. Oryginalność tekstu została zachowana.

W temacie aukcji charytatywnych nadal najpopularniejszą opcją jest „coś z Roberta Lewandowskiego” lub z logiem ekstraklasowej ekipy. Z każdą edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zauważalnie jednak zwiększa się udział drużyn z Niższych Lig. Ich licytacje łatwo jest przeoczyć, a skrywają nieraz niecodzienne okazy. Zebrane sumy bywają całkiem konkretne. Dla kibiców to znakomita okazja (czasem jedyna), by własne kolekcje uzupełnić nieoczywistymi trykotami.

Poniżej zebraliśmy kilka koszulkowych aukcji od ekip z „nieprofesjonalnych” lig, z których dochód pójdzie na pomoc polskiej okulistyce dziecięcej w ramach 30. edycji WOŚP. Znasz lub słyszałeś o podobnej licytacji? Daj znak!

Wybrzeże Rewalskie Rewal – meczówka Jacka Magdzińskiego z słynnego meczu z Pomorzaninem

Drużyna mknąca do zachodniopomorskiej 4. ligi wystawiła autentyczny hit z Niższych Lig, czyli trykot, w którym strzelono 22 gole. Jacek Magdziński w swoim piłkarskim CV posiada nie tylko 46 występów w 1. lidze, ale też podobną liczbę gier w… Angoli. Jesienią skompletował także nagłówki we wszystkich sportowych mediach w Polsce, które donosiły o wyniku 53:0 w okręgówce nad morzem.

Unia Solec Kujawski – meczówka z zaproszeniem do strefy VIP

Pierwsza drużyna jesieni w kujawsko-pomorskiej 4. lidze zaoferowała nie tylko jeden z bardziej charakterystycznych (za sprawą głównego sponsora) trykot niższych lig, ale także… wejście do strefy VIP, które polskie kluby oferują dopiero gdzieś od 1. ligi.

MKS Szczawno-Zdrój – koszulka meczowa z okazji 35-lecia klubu

Klub z wałbrzyskiej okręgówki w poprzednim roku wyróżnił się niecodziennym pomysłem na meczówkę z okazji klubowego święta, które połączono także z 800-leciem miasta. Na plecach zdecydowano się umieścić wszystkich prezesów w historii klubu, a także kojarzoną z dolnośląskim uzdrowiskiem wieżę „Anna”. Koszulka pojawiła się w limitowanej liczbie, a jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji lokalnego sztabu WOŚP.

Stal Niewiadów – okolicznościowa meczówka + trykot z podpisem Cezarego Pazury

***

Źródło: pilkamodna.pl

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.