Wielkopolska B-klasa. „Nie idzie” dwóm klubom mającym wojskowe nazwy

Wojtek63 w dzisiejszej publikacji zajął się dwoma klubami z Wielkopolski mającymi wojskowe nazwy. Pluton Przeźmierowo i Legion Krępsko grają w wielkopolskiej klasie B (odpowiednio grupa VI i grupa I). Niestety czynnikiem, który łączy te dwa zespoły jest dość słaby (mówiąc delikatnie) sukces sportowy.

Pluton Przeźmierowo jest nowicjuszem w wielkopolskich rozgrywkach piłkarskich klasy B. Po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie, 12. miejsce z zerowym bilansem punktowym (0-0-11), bramki 1-85. Jedyną bramkę w tej rundzie Pluton zdobył w meczu z innym nowicjuszem, czyli  AP Dębiec (Poznań). Było to w szóstej kolejce, a sam mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla AP Dębiec, który zajmuje  po rundzie jesiennej 10. miejsce z 9 punktami (3-0-8), bramki 27-28. Ogólnie trzeba przyznać, że miejsce i wyniki są dość przyzwoite jak na nowicjusza.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i ludzie grający w piłkę nożną

Gorzej ma się Legion Krępsko grający w grupie I.Ten zespół występujący w klasie B od sezonu 2010/11. Przez ostatnie trzy sezony (2017/18- 2019/20) zajmował ostatnie miejsce w tabeli. W sezonie 2018/19 był o krok od przekroczenia progu ,,Klubu 100’’. W ostatniej oklejce przegrał u siebie z liderem (KS Piła) tylko 3:6 i zakończył sezon z bilansem bramkowym 27-99 po 24 meczach. Teraz też okupuje ostatnią pozycję w tabeli z bilansem 0 pkt. (0-0-11), bramki 8-56.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna

Ciekawostką jest to, że w tabeli te dwa zespoły dzieli słynny (nie waham się użyć tego terminu) Odlew Poznań.

Autor tekstu: Wojtek63

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.