Wielkopolska klasa okręgowa grupa 2. Okazałe zwycięstwo GKS-u Lechita Kłecko

W swoim przedostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej GKS Lechita Kłecko pokonał Orła Grzegorzew aż 5:1.

Zajmujący drugie miejsce GKS przystępował do spotkania z Orłem z pozycji faworyta. W pierwszej połowie gospodarze posiadali lekką przewagę, jednak nie potrafili znaleźć drogi do siatki bramkarza rywali. Do przerwy wynik brzmiał 0:0.

Druga połowa meczu to już bezdyskusyjne panowanie na murawie w wykonaniu wicelidera.  Od 47 do 58 minuty spotkania gospodarze strzelili trzy gole. Goście od 60 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce jaką otrzymał zawodnik Odry. Pomimo tego udało im się zmniejszyć rozmiary porażki w 70 minucie. Końcówka była jednak zabójcza w wykonaniu Lechity. Dwie bramki zdobyte najpierw w 81 minucie, a potem w doliczonym czasie gry i Orzeł musiał wracać z Kłecka z bagażem pięciu goli.

Wynik 5:1 doskonale odzwierciedla różnicę w klasie obu zespołów.

GKS Lechita Kłecko – Orzeł Grzegorzew 5:1 (0:0)

Bramki: 47′ Kasprzak, 54′ Nowak, 58′ Kadłubowicz, 81′ Kriger, 90+3′ Kędziora – 70′ Małachowski

Za tydzień kłecczanie przed własną publicznością zmierzą się w derbowym pojedynku z Pelikanem Niechanowo.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych GKS-u Lechita Kłecko.

Zdjęcia: GKS Lechita Kłecko, Pociąg do futbolu