Wielkopolska klasa okręgowa grupa 4. Spójnia Strykowo wygrywa u siebie po dwóch szybkich trafieniach Macieja Urbaniaka

W 13. kolejce rozgrywek czwartej grupy poznańskiej klasy okręgowej Spójnia Strykowo pokonała 2:0 Złotych Złotkowo.

Mecz z trzecimi w ligowej tabeli Złotymi Złotkowo był swoistym sprawdzianem umiejętności Spójni Strykowo.

– Choć spotkanie nie było porywającym meczem w naszym wykonaniu, to jednak na tle rywala okazaliśmy się być o wiele dojrzalszym zespołem potrafiącym wykorzystać swe ligowe doświadczenie i przede wszystkim zagrać spokojnie i mądrze w obronie, co wobec nerwowo i elektrycznie grających gości miało kluczowe znaczenie – mówią przedstawiciele Spójni.

W relacji meczowej zamieszczonej na oficjalnej stronie klubu ze Strykowa czytamy: Kluczową dla losów meczu była sytuacja z 25 minuty, gdy po twardej by nie powiedzieć na pograniczu faulu interwencji naszego kapitana Łukasza Rajewicza, napastnik gości dał się ponieść emocjom i zupełnie bez sensu wyciął naszego stopera, za co ujrzał słuszną samoistną czerwoną kartkę.

Oba gole padły na początku drugiej odsłony spotkania w 52 i 53 minucie. Ich autorem był Maciej Urbaniak.

W 80 minucie fatalnej kontuzji doznał bramkarz gospodarzy – Przemysław Kaczmarek, który zerwał łąkotkę w kolanie.

– Brakowało mu zajęcia w drugiej połowie więc, swój chwyt piłki chciał okrasić efektownym padem na ziemię. Przy tej wydawało się banalnej sytuacji nabawił się on jednak fatalnej kontuzji zerwania łąkotki w kolanie. Przerwa przy tego typu urazach może potrwać nawet 2 miesiące. Ten rok Przemek ma już raczej z głowy, ale liczymy na jego szybką rehabilitację i powrót do zdrowia – informuje klub.

Po zwycięstwie ze Złotymi, Spójnia zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 14. punktów.

W sobotę w Suchym Lesie zagramy z naszym sąsiadem z ligowej tabeli –  Sucharami. To będzie pierwsze spotkanie obu ekip w historii. Mecz na sztucznej murawie i przy sztucznym oświetleniu będzie kolejną okazją, by umocnić się w środku ligowej tabeli i zapewnić sobie w miarę spokojną przerwę w rozgrywkach.

Spójnia Strykowo – Złoci Złotkowo 2:0 (0:0)

Bramki: Maciej Urbaniak 52′, 53′

Spójnia: Przemysław Kaczmarek (82′ Krzysztof Rozumek) – Michał Kuźniarek, Łukasz Rajewicz, Mateusz Przybyłowski, Grzegorz Hojan (76′ Marcin Korbas) – Kacper Sobański (60′ Kacper Bałuszek), Maciej Urbaniak, Radosław Łuczak (46′ Piotr Pawlak), Piotr Kaczmarek – Filip Ignaszczak (75′ Norbert Wojda).

Zaprzaszam do odwiedzania mediów społecznościowych Spójni Strykowo.