Wisła Płock daje szansę młodemu piłkarzowi. Reprezentant Polski podpisał kontrakt

Oskar Tomczyk ponownie w niebiesko-biało-niebieskich barwach! 17-letni napastnik związał się z Wisłą Płock umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Urodzony 25 stycznia 2006 roku napastnik zaczynał swoją przygodę z piłką w Królewskich Płock, a w 2015 roku został zawodnikiem SSM Wisły Płock. Pięć lat później przeniósł się do Akademii Lecha Poznań, gdzie występował w drużynach od U15 do U19, a w sezonie 2022/2023 zadebiutował w seniorskiej piłce w drugoligowych rezerwach Kolejorza.

Oskar Tomczyk jest również regularnym reprezentantem Polski w kolejnych kategoriach wiekowych. W maju ubiegłego roku z kadrą do lat 17 dotarł do półfinału mistrzostw Europy, a jesienią znalazł się w składzie na mistrzostwa świata, na których ostatecznie nie wystąpił.

– Nie ukrywam, że w jego pozyskanie zaangażowało się kilka osób, w tym także spoza pionu sportowego. Cieszymy się, że udało się przekonać tak utalentowanego zawodnika do naszego projektu i pomysłu na niego. Co ważne, może on dać sztabowi szkoleniowemu nie tylko nowe opcje w ofensywie, ale również podnieść rywalizację w kontekście roli młodzieżowca. Poza tym to kolejny płocczanin, który pojawi się w szatni Nafciarzy, co bardzo nas cieszy. Wiele sobie obiecujemy po tym ruchu transferowym i jestem pewny, że na tej współpracy skorzystają już w najbliższej przyszłości wszystkie strony – skomentował dyrektor sportowy Wisły Płock Dariusz Sztylka.

W tym sezonie 17-latek wystąpił w trzech meczach CLJ U19 i zdobył dwie bramki. Po wygaśnięciu kontraktu z Lechem Poznań stał się wolnym zawodnikiem.

Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.