Wisła Płock sprowadziła nowego obrońcę. Grał wcześniej w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków

Testowany w ostatnim czasie David Niepsuj oficjalnie został nowym zawodnikiem Wisły Płock. Obrońca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

David Niepsuj urodził się 16 sierpnia 1995 roku w Wuppertalu. Z Polski do Niemiec wyemigrowali jego rodzice. Pierwsze kroki stawiał w Fortunie Wuppertal, jednak szybko trafił do juniorów Bayeru 04 Leverkusen, Borussii Mönchengladbach, czy Fortuny Düsseldorf. Następnie przywdziewał barwy rodzimego Wuppertaler SV, aż trafił do VfL Bochum.

Tam występował w czwartoligowych rezerwach oraz kilkukrotnie znalazł się na ławce pierwszej drużyny w 2. Bundeslidze. W międzyczasie rozegrał łącznie pięć spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat dwudziestu i dwudziestu jeden. Latem 2016 roku zdecydował się spróbować sił w ekstraklasie. Niestety tuż po podpisaniu umowy z Pogonią Szczecin doznał poważnej kontuzji i w tym klubie zadebiutował dopiero wiosną. W Portowcach występował więc łącznie trzy sezony. Zdążył tam zanotować czterdzieści meczów na poziomie ekstraklasy i jedną bramkę.

Następnie przez półtora sezonu bronił barw Wisły Kraków, gdzie w dwudziestu czterech meczach strzelił dwa gole. Rundę wiosenną spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W połowie sezonu 2021/2022 podpisał z kolei umowę z drugoligową Chojniczanką Chojnice. Awansował z nią na zaplecze ekstraklasy i w minionym sezonie zaliczył tam dziewiętnaście meczów.

Boczny lub środkowy obrońca był testowany w Wiśle Płock od początku lipca i po rozegraniu kilku sparingów zapadła decyzja o tym, że definitywnie zwiąże się z Nafciarzami rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

fot. Wisła Płock S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.