Wojciech Kobeszko przestał być trenerem trzecioligowych rezerw Jagiellonii Białystok

Wojciech Kobeszko przestał być trenerem drugiego zespołu Jagiellonii Białystok – poinformował klub za pośrednictwem strony internetowej.

Wojciech Kobeszko nie poprowadzi w rundzie wiosennej drużyny rezerw. Szkoleniowiec sam złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Trener, członek Galerii Sław białostockiej Jagiellonii, w rozmowie z klubowymi mediami wyjaśnił przyczyny swojej decyzji.

– Przede wszystkim była to moja decyzja. W Jagiellonii jako trener przepracowałem siedem ostatnich lat. Był to dla mnie bardzo aktywny i intensywny czas. Dziękuję wszystkim, którzy dali mi tę szansę, a także tym, którzy mnie wspierali, członkom sztabu szkoleniowego, zawodnikom, osobom odpowiedzialnym za przygotowanie boisk, a także pracownikom administracyjnym. Jeżeli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam, ale mogę zapewnić, że każdego dnia pracowałem tylko i wyłącznie z myślą o dobru Jagiellonii – powiedział Kobeszko.

– Myślę, że dzisiaj z dumą możemy patrzeć na ostatnich siedem lat. W tym czasie udało się nam zbudować drużynę, która sięgnęła po mistrzostwo Polski U-17. Później już z zespołem rezerw awansowaliśmy, a także utrzymaliśmy się na poziomie III ligi. Także po rundzie jesiennej sytuacja nie jest zła, a to dobry moment na takie zmiany. Zdecydowałem się na odejście, ponieważ czuję się zmęczony. Mam wrażenie, że doszedłem do ściany. Potrzebuję trochę odpoczynku, świeżości. Na pewno poświęcę czas rodzinie. Na pewno nie mówię „żegnam” Jagiellonii, z którą jestem związany od ćwierć wieku. Będę ją wspierał duchem. Na razie nie myślę jednak o przyszłości, po prostu muszę trochę zwolnić, nabrać dystansu, a co będzie później? Zobaczymy co życie przyniesie – podsumował Wojciech Kobeszko.

Wojciech Kobeszko objął funkcję trenera rezerw przed sezonem 2019/20, kiedy drugi zespół występował jeszcze w IV lidze. Po awansie do III ligi w debiutanckim sezonie zespół awansował do najlepszej ósemki.

Po rundzie jesiennej obecnego sezonu rezerwy Jagi zajmują 12. miejsce w tabeli grupy I III ligi.

Wcześniej jako trener Wojciech Kobeszko zdobył w 2018 roku z Jagiellonią tytuł mistrza Polski w kategorii U-17.

Źródło: Jagiellonia Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.