Wojtek63: Dzisiaj o meczach IV ligi. Trzy z nich należą do gatunku „zakazanych”

Kolejna porcja ciekawostek autorstwa pasjonata futbolu ukrywającego się pod nickiem Wojtek63. Zapraszam.

Wojtek63: Ostatnio w kilku meczach było ciekawie. Konkretnie w czterech. Trzy z nich rozegrane były przed debilnym rządowym zakazem rozgrywania meczów w klasach niższych niż III liga. W klasach, gdzie na mecz rozgrywany w otwartej przestrzeni przychodzi  30- 70 osób.

Ze względów dotyczących ciekawostek, cofnę  się do 13 marca, czyli do meczu Zawiszy Bydgoszcz z  Orlętami Aleksandrów Kujawski,  gdzie niewątpliwym bohaterem został zawodnik bydgoskiej drużyny – Ariel  Jastrzembski.

Otóż  Zawisza  Bydgoszcz (lider grupy kujawsko-pomorskiej) pokonał u siebie przedostatnie w tabeli Orlęta Aleksandrów Kujawski. Ariel Jastrzembski  zdobył w tym meczu dwie bramki. Najpierw ,,ustrzelił’’ samobója na remis  1:1, a na dwie minuty przed końcem meczu uratował honor i dał zwycięstwo Zawiszy.

13.03.2021.

Zawisza Bydgoszcz – Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:1 (0:0)

Bramki:

Zawisza: 56 (Żyliński), 88 (Jastrzembski).

Orlęta: 66 (sam. Jastrzembski)

Natomiast w meczu rozegranym 19 marca Zawisza pokonał  Start Pruszcz.

Przebieg bramkowy tych dwóch spotkań był identyczny, a strzelcem  zwycięskiej bramki dla Zawiszy  w końcówkach tych meczów był… Ariel Jastrzembski.

19.03.2021.

Zawisza Bydgoszcz – Start Pruszcz 2:1 (0:0)

Bramki:

Zawisza – 59 (Żylski), 91 (Jastrzembski).

Start – 70 (Konopoczyński).

Oprócz tego:

Warta Zawiercie (lider śląskiej IV ligi gr. I) rozgromiła na wyjeździe  outsidera, czyli RKS Grodziec (Będzin).

Uwaga!  Damian Adamiecki  (Warta) zdobył w tym meczu 6 bramek!  (11, 15, 22, 53, 64 i 85 min gry)

Ciekawe jest to, że RKS to nie młokos – beniaminek, a ,,stary’’ IV ligowy wyjadacz. Jednak jak się okazuje fortuna kołem się toczy. Dla RKS jest to ósmy kolejny sezon w IV lidze. W sezonach 2013/14 do 2018/19 będziński zespół plasował się na pozycjach pomiędzy 3 a 11.

Niestety, to co dobre się skończyło w poprzednim sezonie (2019/20) przerwanym przez koronawirusa. RKS zajmował  po 15-stu kolejkach ostatnie 16. miejsce i  uniknął degradacji, bo w tamtym sezonie degradacji… nie było. W obecnym sezonie chyba taka sztuka się nie uda. RKS w 18 meczach zdobył tylko 8 pkt. i zajmując  ostatnie 17. miejsce traci do strefy bezpiecznej 14 pkt. Bilans bramkowy: 15-56.

20.03.2021.

RKS Grodziec (Będzin) – Warta Zawiercie 1:9 (1:5)

Bramki:

RKS: 94 min.

Warta: 11, 15, 19, 22, 24, 53, 60 (k), 64 i 85 min gry.

RKS nie wykorzystał rzutu karnego w 2 minucie. (bramkarz  Warty– Będkowski  obronił)

Czwartym  meczem był mecz lidera grupy pomorskiej – Kaszubii Kościerzyna z zajmującym trzecią pozycję Jaguarem Gdańsk. Różnica punktowa  dzieląca oba zespoły przed tym meczem wynosiła 7.

Oba zespoły to starzy wyjadacze IV ligi, a Kaszubia  jest jednym z 7 zespołów IV ligi polskiej, który w obecnym sezonie nie poniósł porażki. Wygrała Kaszubia, ale łatwo nie było.