Wraca PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Rozgrywki najlepszych graczy FIFA w Polsce

Premiera najnowszej odsłony gry piłkarskiej ze stajni EA Sports oznacza też powrót największych esportowych rozgrywek FIFA w Polsce. Na krajowe salony wraca PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Zawody – podobnie jak w ostatnich latach – odbędą się w dwóch odsłonach.

Ekstraklasa Games OPEN, czyli połów nowych talentów

Do OPEN może zapisać się każdy. W przypadku jednego czy dwóch niepowodzeń uczestnicy mają prawo przystąpić do kolejnego turnieju, a będzie ich aż osiem. Przełomem w tym sezonie będzie format rozgrywek, bowiem część szczęśliwców, którzy zagrają na marcowych finałach, zostanie wyłoniona w wydarzeniach offline organizowanych w miastach klubów Ekstraklasy.

Pierwsza impreza odbędzie się już w ten weekend podczas Poznań Game Arena. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy turniej pojawi się na tak wielkiej imprezie gamingowej, którą odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób. W sobotę i niedzielę odbędą się tam dwa turnieje dedykowane Lechowi oraz Warcie Poznań, z których każdy ze zwycięzców zagwarantuje sobie udział w marcowych Finałach OPEN.

W turnieju finałowym zagra aż ośmiu zawodników, a stawkę o zwycięzców wydarzeń stacjonarnych uzupełnią triumfatorzy turniejów rozgrywanych online. Marcowe finały transmitowane na antenie Polsat Games i w internecie, będą miały dwóch zwycięzców i to oni dostąpią zaszczytu walki o mistrzostwo kraju.

Ekstraklasa Games PRO – czas na rywalizację na najwyższym poziomie

Ten sezon będzie wyjątkowy z kilku powodów. W stawce poza reprezentantami klubów najwyższej klasy rozgrywkowej zagrają również przedstawiciele drużyn niższego szczebla. Do osiemnastu przedstawicieli klubów dołączy dwóch graczy broniących barw klubów Fortuna 1. Ligi. Jest to konsekwencja powstania nowych rozgrywek, których organizatorem jest Fortuna 1. Liga. PKO Bank Polski Ekstraklasa Games da szansę najlepszym zawodnikom tego projektu, poszerzając liczbę zespołów w fazie zasadniczej formuły PRO.

Najlepsi gracze (miejsca 1-4) rundy zasadniczej zameldują się bezpośrednio w Wielkim Finale, natomiast środkowa część stawki (miejsca 5-12) powalczy o swoją przepustkę w marcowych barażach.

Cały sezon zwieńczy turniej LAN-owy, podczas którego poznamy nowego Mistrza Polski.

Pula nagród zawodów finałowych wyniesie 50 tysięcy złotych, a stawką podzielą się czterej najlepsi gracze. Czołowa trójka natomiast wystąpi na światowych Play-Offach FIFA 23 Global Series.

***

Źródło: Biuro Prasowe Ekstraklasa SA

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.