Wysokie zwycięstwo Polonii Yorkshire po miesięcznej przerwie w rozgrywkach. Brutalna gra rywali

Polonia Yorkshire po wznowieniu rozgrywek ligowych, pokonała aż 8:1 zespół Thorpe Giants.

Przewaga Polonii nie podlegała dyskusji przez całe spotkanie. Już do przerwy podopieczni Kamila Bernaziuka prowadzili 4:0. Po zmianie stron dorzucili kolejne cztery trafienia. Przeciwnicy zdobyli przypadkową bramkę i mecz zakończył się rezultatem 8:1.

Po zakończonym spotkaniu wypowiedzi udzielił prezes i trener Polonii Yorkshire Kamil Bernaziuk, który był zadowolony z wysokiej wygranej po wznowieniu ligi. Odniósł się również do brutalnej gry przeciwnika.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z ostatnią w tabeli drużyną, co nie oznacza, że ich zlekceważyliśmy. Mieliśmy miesięczną przerwę z piłką, dlatego też nasza dyspozycja również stała pod znakiem zapytania. Powiedziałem chłopakom, że musimy narzucić swój styl od pierwszej minuty i do przerwy schodzić z komfortowym prowadzeniem, aby drugą połowę na spokojnie kontrolować. Wszystko zagrało jak powinno. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy nawet przez chwilę nie odpuścili i walczyli na takim samym poziomie od 1 do ostatniej minuty – powiedział Kamil Bernaziuk.

Na temat przeciwników – przegrywając 0:6 skupili się na głupich, brutalnych faulach. Niektórym sprawiało to widoczną radość. Moim zdaniem? Kara zbiorcza, aż budżet drużyny się zes…a, a indywidualnie usunąć recydywę z ligi. Zamierzone stawanie na genitalia leżącego przeciwnika to już szczyt chamstwa i prostactwa – podkreślił.

Thorpe Giants – Polonia Yorkshire FC 1:8 (0:4)

Bramka Giants: A. Kisiel 85′ samobójcza

Polonia: A. Kisiel 7′, Jamróz 8′, Jamróz 37′, Mika 45′, Jamróz 49′, Doychinov 69′, Goral 78′ rzut karny, Kotowicz 83′ rzut karny

Skład Polonii: Goral – Wysocki, Ł. Kisiel (Papurzyński 70′), Sarzyniak, A. Kisiel, Ruszelak (Piotrowski 46′), Krawiec (Faber 49′), Myścich, Mika (Mazur 56′), Doychinov, Jamróz (Kotowicz 65′)

Polonia Yorkshire zajmuje trzecie miejsce w tabeli Division One Wakefield & District FA League z dorobkiem 14 punktów.