fbpx

Zaskakujące decyzje Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

Z informacji opublikowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wynika, że cztery najlepsze zespoły z dwóch grup IV ligi i po cztery najlepsze z lig okręgowych mają dograć sezon 2019/2020.

Mecze mają się odbyć 10, 13 i 17 czerwca. Oczywiście pod warunkiem, że rząd wyda zgodę na rozgrywanie meczów w niższych ligach.

W pierwszej grupie IV ligi czołowe cztery miejsca zajmują Radomiak II Radom, MKS Piaseczno, Błonianka Błonie i Victoria Sulejówek. W drugiej grupie są to Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa oraz KS Łomianki.

„Generalnie zadecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier” – czytamy w materiale opublikowanym w serwisie mzpn.pl.

„Jednak kilka ważnych decyzji pozostawiono otwartych, w zależności od rozporządzenia władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. Jeśli takowe zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca; jeśli nie będzie zgody premiera, prawo do barażu o awans do III ligi (termin: 27 czerwca br. na neutralnym terenie) otrzymają zespoły z pierwszych miejsc, wyłonione na podstawie przepisów regulaminu § 16 ust. 3 pkt. 1 lit. d Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN.

Zapis ten będzie obowiązywał we wszystkich klasach niższych niż ligi wojewódzkie; nie będą w nich także rozgrywane mecze barażowe o awans. Istotnym jest także postanowienie o braku spadków w odniesieniu do wszystkich klas rozgrywkowych Mazowieckiego ZPN; status quo zostaje utrzymane na następny sezon” – napisano w dalszej części publikacji.

Źródło: Mazowiecki ZPN

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.