Zawisza Futsal Bydgoszcz obok Piasta Poniec Futsal Leszno zapewnił sobie awans do 2 ligi

Zawisza Futsal Bydgoszcz obok Piasta Poniec Futsal Leszno zapewnił sobie awans do 2 ligi futsalu. W sobotę obie drużyny spotkały się w Bydgoszczy w ostatnim pojedynku barażowym. Gospodarzom do awansu wystarczył remis. Ale wygrali to spotkanie 7:5.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Ponieca/Leszna. Już po siedmiu minutach gry prowadzili 4:0. Zawodnicy Zawiszy przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron wyszli na prowadzenie 5:4, ale Piast doprowadził do wyrównania. W ostatnich trzech minutach pojedynku gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki dające im zwycięstwo.

Trzeci zespół baraży Wielim Szczecinek marzenia o grze w drugiej lidze musi odłożyć na przyszły rok. Przypomnijmy, iż drużyna ze Szczecinka nie przyjechał na mecz do Ponieca za co została ukarana walkowerem. W drugim barażu zremisował we własnej hali 10:10 z Zawiszą Futsal Bydgoszcz.