Zbigniew Boniek: Ktoś sobie wymyślił, że jak przyjadę do Polski, to mnie mają zawieźć na przesłuchanie

Zbigniew Boniek na kanale Foot Truck w rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim poruszył temat zarzutów wobec byłych członków PZPN.

W połowie listopada ubiegłego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby — b. sekretarza generalnego Macieja Sawickiego i ówczesnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakuba T., jego żonę Iwonę T. oraz byłą prezes spółki OSTTAIR Gabrielę M. Podczas aresztowania pojawiały się plotki o tym, że Zbigniew Boniek, który wówczas przebywał we Włoszech, boi się wrócić do Polski w obawie przed zatrzymaniem.

Teraz były prezes PZPN odniósł się do spekulacji dotyczących jego osoby. Wziął również w obronę Macieja Sawickiego, który usłyszał zarzuty działania na szkodę federacji na kwotę ponad miliona złotych.

– Byłem kilka razy w Polsce. W demokratycznym kraju uczciwych ludzi nie możesz ścigać. Ktoś sobie wymyślił, że jak przyjadę do Polski, to mnie mają zawieźć na przesłuchanie, a dziś już w ogóle nie ma tematu – odpowiedział Boniek na kanale Foot Truck.

– Z ulicy ściągają kolegę Sawickiego, który jest najuczciwszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałem. Dają mu zarzuty z d… W normalnym kraju dostałby medal za swoją działalność, to co zrobił dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak ktoś coś wymyśla, to jest wyłącznie czysta polityka. W komisji mediów polskiego związku jest kolega Sakiewicz, który przez ostatni rok, by promować pewną nową linię, jechał ze wszystkimi, którzy mogli mu w tym przeszkadzać – z Bońkiem, moim bratem, Basałajem, Sawickim i Koźmińskim – dodał.

Boniek, wspominając Tomasza Sakiewicza nawiązał do jego obecności w komisji ds. mediów i marketingu PZPN. Na co dzień zarządza on „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie” i TV Republika.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.