fbpx

Złodziejom pandemia nie przeszkadza. Okradziony klub ze ślaskiej klasy okręgowej

Sokół Wola, występujący w V grupie ślaskiej okręgówki, poinformował we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych o włamaniu, kradzieży i dewastacji klubowego mienia.

Do włamania doszło w nocy 9 kwietnia. Klub opublikował oświadczenie dopiero we wtorek 21 kwietnia, ze względu na toczące się postępowanie w tej sprawie.

Sytuacja miała miejsce w dniu 9 kwietnia pomiędzy godziną 1:00 a 3:00 w nocy. Początkowo grupa kilku młodych osób włamała się do szatni sędziów i zdemolowała pomieszczenie główne wraz z zapleczem sanitarnym. Następnie sprawcy sforsowali drzwi pomieszczenia gospodarczego skąd skradli elektronarzędzia, komplet strojów piłkarskich oraz gotówkę – czytamy na profilu facebookowym Sokoła Wola.

Cale zdarzenie został zarejestrowane na monitoringu wizyjnym, a nagranie przekazano organom ścigania. Klub wycenił straty na około 3 tysiąc złotych.

Sokół Wola skomentował ten akt wandalizmu w dalszej części komunikatu.

Aż dziw bierze, że młodzi ludzie dokonują tego typu aktów na szkodę naszej lokalnej społeczności, ale też na szkodę zapewne swoich kolegów, którzy poświęcają swój wolny czas na realizację swoich sportowych pasji, treningi i grę w barwach naszego klubu. Postępując w ten sposób niweczą pracę wielu osób, które każdego dnia dbają o klubowe mienie i tworzenie odpowiednich warunków dla uprawiania sportu oraz organizacji wszelkich imprez na stadionie LKS Sokół Wola.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, aby w przypadku zaobserwowania tego typu zjawisk na mieniu służącemu tak naprawdę nam wszystkim, nie być biernym i reagować poprzez zgłoszenie tego typu incydentów na Policję.

Niech to zdarzenie będzie też dla Was sygnałem do trzymania się na baczności. Zabezpieczajcie swoje domy, działki, ogrody, garaże oraz inne miejsca, bo jak widać złodzieje nie mają sumienia, nawet w obliczu panującej sytuacji epidemiologicznej.

 

Trudno skomentować takie zdarzenie, po prostu brak słów.

******

LKS Sokół Wola w rozgrywkach V grupy sląskiej klasy okręgowej zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 14. punktów.

Grzegorz Sawicki

Źródło: https://www.facebook.com/sokolwola.oficjalna/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.