Zmierzch gwiazdy mówili, to już koniec mówili. I obudzili Lewego (WIDEO)

FC Barcelona pokonała Deportivo Alaves (2:1) w meczu 13. kolejki La Ligi. Blaugrana przegrywała od pierwszej minuty. Po zmianie stron przebudził się podrażniony krytyką Robert Lewandowski, który ustrzelił dublet i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

FC Barcelona fatalnie rozpoczęła niedzielne starcie z Deportivo Alaves. Już w 18. sekundzie spotkania straciła bramkę, którą zdobył Samu Omorodion.

Barca ruszyła do odrabiania strat, ale dopiero w drugiej połowie nastąpiło przebudzenie zespołu Xaviego. W 53. minucie Jules Kounde precyzyjnie dośrodkował na głowę Roberta Lewandowskiego. Polak w trudnej sytuacji precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki bramki rywali. Był to pierwszy gol Lewego od 23 września.

Duma Katalonii cały czas szukała swoich szans na objęcie prowadzenia. Na kwadrans przed końcem meczu wprowadzony w 70. minucie Ferran Torres wbiegł w pole karne, a tam sfaulował go Abdelkebir Abqar. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Robert Lewandowski i nie dał szans golkiperowi gości. Polak ustalił wynik spotkania.