Znaczy kapitan, czyli dwa ,,swojaki’’ w jednym meczu. „Dziwne” spotkanie w mazowieckiej 4 lidze

Płomień Dębe Wielkie (beniaminek) i Oskar Przysucha (kandydat do wygrania grupy) zmierzyły się w 8. kolejce drugiej grupy IV ligi mazowieckiej.

Dziwny to był mecz i jak się okazało niezmiernie pechowy dla kapitana Płomienia – Marcina Świstaka.

Faworyt spotkania, czyli Oskar zgodnie z planem objął prowadzenie w 5. minucie. W 21. minucie zespół z Przysuchy nie wykorzystał rzutu karnego, ale zagranie ręką piłkarza gospodarzy skutkowało natychmiastowym … następną jedenastką. W 22. minucie Oskar ponownie nie wykorzystał rzutu karnego. I tu w sukurs nieskutecznym do bólu piłkarzom przyszedł kapitan… Płomienia, czyli Marcin Świstak.

W 28. minucie strzelił bramkę samobójczą i zrobiło się 0:2. Znowu było zgodnie z planem – faworyt miał dwubramkową przewagę. W 53. minucie Płomień nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście dobitka okazała się skuteczna i zrobiło się 1:2, czyli nie do końca zgodnie z planem Oskara.

Jednak w 74. minucie spotkania Marcin Świstak przypieczętował swojego pecha w tym meczu strzelając drugiego gola samobójczego, zapewniając Oskarowi zwycięstwo.
Jak pech to pech.

Po tym dziwnym meczu, Płomień zajmuje 15. miejsce pozycję z bilansem 2-0-6, br. 7-18. ze stratą 7 pkt. do strefy bezpiecznej. Utrzymanie IV ligi wydaje się niemożliwe, bo w tym sezonie z dwóch grup mazowieckich spada automatycznie co najmniej po 9 ostatnich zespołów. Spadkowiczów może być więcej w zależności od liczby ,,mazowieckich’’ spadkowiczów z III ligi.

A tam słabo sobie radzą Błonianka Błonie, Ursus Warszawa i Broń Radom.

Natomiast Oskar zajmuje pozycję wicelidera tabeli z bilansem 7-0-1, br. 19-10. Oprócz drużyny z Przysuchy, 21 pkt. na koncie mają MKS Piaseczno i Victoria Sulejówek. I to są trzej kandydaci do wygrania grupy II. Zwycięzca zagra baraże o III ligę ze zwycięzcą grupy I.

Tutaj, póki co, jest aż pięciu kandydatów do pierwszego miejsca: Escola Varsovia Warszawa, Wisła II Płock, KS CK Troszyn, Ząbkovia (dawniej Dolcan) Ząbki i Mławianka Mława.

Płomień Dębe Wielkie- Oskar Przysucha 1:3 (0:2)

Bramki:

Płomień: 55′ Daniel Matwiejczyk

Oskar – 5′ Przemysław Wicik, 28′ i 74′ (gole samobójcze Marcin Świstak)

W 21. i w 22. minucie Oskar nie wykorzystał rzutów karnych. W 53 minucie Płomień nie wykorzystał jedenastki.

Składy:

Płomień: Czajka, Matwiejczyk, Antolak, Laskowski, Woś, Możdżonek, Cacko, Aboubacar Conde, Josiah Chineyre Chukwudi, Świstak, Onyekachi.

Grali również: Bąk, Siporski (obaj od 46), Smoderek (70)

Oskar: Wieczorek – Bojek (62 Sala), Moskwa (46 Gromski), Klimas (85 Figarski), Kornacki, Zaręba (58 Miturski), Zagórski, Czarnota, Skałbania (75 Janiszewski), Wicik, Śliwiński (62 Nogaj).