Zorza Wilkszyn bez punktów po lockdownie

Zorza Wilkszyn nie poradziła sobie w pierwszym meczu po długiej przerwie spowodowanej lockdownem i przegrała z drużyną Błękitni Chwalimierz 3:1 w 14. kolejce wrocławskiej B-klasy (grupa VIII) – informuje Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

Niedzielny mecz rozgrywany był na boisku w Środzie Śląskiej i w mecz zdecydowanie lepiej weszła drużyna z Chwalimierza, która kontynuuje dobrą passę. Porażki nie zaznali od dziewięciu kolejek, w trakcie których tylko raz zremisowali. Błękitni objęli prowadzenie w 23. minucie i było widać, że jednobramkowe prowadzenie nie zadowoli ich w pełni. Nie trzeba było długo czekać na efekty. Po sześciu minutach od strzelenia pierwszego gola zmusili bramkarza Zorzy Wilkszyn do kapitulacji i wyciągnięcia piłki z sieci. Piłkarze z Wilkszyna gościli pod bramką Chwalimierza, ale wyraźnie brakowało im efektywności podbramkowej w tym spotkaniu. Problemów z efektywnością nie mieli gospodarze, bo w 39. minucie wyszli na trzybramkowe prowadzenie i strzelec gola Krzysztof Rogowski mógł się cieszyć z hattricka!

W drugiej połowie zespół z Wilkszyna szukał drogi do bramki gospodarzy i ich przewaga była widoczna. Spowodowane to było zapewne kilkoma zmianami wykonanymi w przerwie meczu jak i zmianie ustawienia. Wilkszyn zdecydowanie wiódł prym w tej części spotkania, jednak w akcjach Zorzy brakowało wykończenia. W 69 minucie spotkania arbiter po faulu w polu karnym podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał grający trener Zorzy – Maciej Sztochel strzelając gola kontaktowego.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i Błękitnym Chwalimierz udało się dowieźć wygraną do ostatniego gwizdka.

Być może, albo i nawet na pewno, rezultat byłby inny, gdyby nie brak skuteczności ze strony Zorzy Wilkszyn. Stworzyli oni sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia upragnionych goli, ale albo świetnie interweniował bramkarz Chwalimierza, albo celowniki Zorzy były totalnie rozregulowane.

Zwycięstwo oznacza dla Błękitnych Chwalimierz trzecie miejsce w tabeli tuż nad goniącą ich drużyną z Bukówka. Zorza Wilkszyn natomiast zajmuje piątą pozycję.

Błękitni Chwalimierz – Zorza Wilkszyn 3:1 ( 3:0 )

Bramki dla Zorzy: Maciej Sztochel 69’

W następnej, piętnastej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się na wyjeździe z drużyną Zjednoczeni Łowęcice, która aktualnie zajmuje drugą lokatę w tabeli. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 maja o godzinie 15:00 na boisku w Łowęcicach.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.

Relacja: Łukasz Dubiński