Zorza Wilkszyn na remis w pierwszym meczu sezonu

Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy drużyną Maślice Wrocław i Zorzą Wilkszyn rozegrany w ramach pierwszej kolejki sezonu 2021/22 ósmej grupy wrocławskiej B-klasy.

Relację przekazał Łukasz Dubiński, administrator klubowych mediów Zorzy Wilkszyn.

W pierwszą niedzielę września 2021 roku na Wrocławskich Pawłowicach drużyna Maślice Wrocław podejmowała Zorzę Wilkszyn w ramach pierwszej kolejki sezonu 21/22. W poprzednim sezonie zespół z Wrocławia zajął 10. lokatę w tabeli, a Zorza Wilkszyn uplasowała się na 5 pozycji, wyprzedzając „Maślanych” o 22 punkty. Patrząc na tabelę z zeszłego sezonu można było odnieść wrażenie, że to goście z Wilkszyna powinni być faworytem w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie strony zapędzały się pod pole karne przeciwników, aby oddać jakiś strzał. Pierwszy celny strzał oddali gospodarze z Maślic i już w 5. minucie spotkania mogli się cieszyć z prowadzenia. Lekko podminowani gracze Zorzy nie zamierzali się poddawać i siedem minut później Marcin Kamiński znalazł drogę do siatki gospodarzy i celnym strzałem doprowadził do remisu. Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane i nie doszło do zmiany rezultatu.

Druga połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielkich emocji. Graczom obu zespołów brakowało aktywności i konkretnych strzałów, a ilość tworzonych sytuacji nie szła w parze z jakością. Więcej goli ostatecznie nie padło i wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego

Maślice Wrocław – Zorza Wilkszyn 1:1 (1:1)

Bramki dla Zorzy: Maciej Kamiński 12’

W następnej kolejce Zorza Wilkszyn podejmie na swoim boisku drużynę Spartan Marszowice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.09.2021 o godzinie 11:00 na boisku w Wilkszynie przy ul. Sportowej 1