Zorza Wilkszyn niepokonana od czterech kolejek!

Zorza Wilkszyn pewnie pokonała drużynę Pagel Komorniki w meczu siódmej kolejki wrocławskiej B-klasy (grupa VIII) i tym sposobem awansowała na czwarte miejsce w tabeli – informuje Łukasz Dubiński.

Relacja Łukasza Dubińskiego

Niedzielne spotkanie mogło się podobać już od pierwszych minut. Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się wyraźna przewaga Zorzy. Piłkarze z Wilkszyna prezentowali dojrzalszy i bardziej poukładany futbol, czego pokłosiem była bramka zdobyta w 21 minucie. Kolejne podwyższenie wyniku dla gości nastąpiło w 38 minucie, ale to było za mało dla drużyny Zorzy, bo minutę później gracze w czerwonych strojach mogli się już cieszyć z trzy bramkowego prowadzenia.

Zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni przy trzybramkowym prowadzeniu gości. Gospodarze z Komornik mieli kilka okazji strzeleckich, ale jednak żadna z prób nie była na tyle skuteczna, aby piłka znalazła się w siatce.

Trener drużyny gospodarzy porozmawiał poważnie ze swoimi piłkarzami w przerwie meczu, bo druga połowa rozpoczęła się świetnie dla drużyny Pagel Komorniki. W 47 minucie meczu sędzia odgwizdał faul przed polem karnym Zorzy, a zawodnik z Komornik popisał się świetnym strzałem na bramkę z rzutu wolnego i bramkarz drużyny z Wilkszyna musiał uznać jego wyższość i wyjąć piłkę z siatki. Odpowiedz Zorzy przyszła zaledwie 4 minuty później i goście mieli już na swoim koncie 4 bramki.  Gospodarze nie dawali za wygraną i szukali sposobu na podjęcie walki i na odrobienie kilku bramek. Udało im się strzelić drugą bramkę w tym spotkaniu w 58 minucie. Dwu bramkowa przewaga gości podcięła jednak skrzydła gospodarzom, którzy już się nie podnieśli. Zorza natomiast poszła za ciosem i dołożyła jeszcze trzy dodatkowe bramki w 69 i 89 minucie, a ostatni i ostateczny cios został zadany w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Pagel Komorniki – Zorza Wilkszyn 2:7 ( 0:3 )