Zorza Wilkszyn z kolejnym zwycięstwem

Zorza Wilkszyn poradziła sobie z rolą przedmeczowego faworyta i pewnie wygrała z drużyną Maślice Wrocław w meczu dziesiątej kolejki VIII grupy wrocławskiej B-klasy. Starcie odbywające się na tymczasowym boisku w Pisarzowicach zakończyło się triumfem gospodarzy. Jest to szóste zwycięstwo Zorzy w aktualnym sezonie – informuje Łukasz Dubiński.

Drużyna z Wilkszyna pierwszy celny strzał na bramkę oddała już w szóstej minucie spotkania i od razu mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia. Goście przez chwilę nie mogli otrząsnąć się po stracie bramki, ale już w 11 minucie doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później tablica wyników pokazywała 2:1 za sprawą pewnie wyegzekwowanego rzutu karnego. Tuż przed przerwą goście po raz kolejny musieli pogodzić się z kolejną straconą bramką, bo dzięki doskonałej akcji zespołu z Wilkszyna obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 3:1.

Drugą połowę gospodarze zaczęli niemal identycznie jak pierwszą. W 48 minucie zawodnik Zorzy dopełnił formalności i mocnym uderzeniem zdobył kolejnego gola dla swojej drużyny. W 65 minucie ambitnie grający goście wpakowali piłkę do siatki Zorzy Wilkszyn, udowadniają, że ekipa z Maślic to drużyna z wielkim sercem do walki. Zorza chciała podkręcić nieco tempo spotkania i trzy minuty przed końcem spotkania zdobyła swoją piątą bramkę w tym spotkaniu, przypieczętowując tym samym wygraną swojego zespołu.

Zorza Wilkszyn zajmuje aktualnie szóstą lokatę w tabeli z 19. punktami na koncie.

Zorza Wilkszyn – Maślice Wrocław 5:2 ( 3:1 )

Bramki dla Zorzy: Marcin Kamiński 6’, 21’, 45’, 48’, Tomasz Grodzki 87’

W następnej, jedenastej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się na wyjeździe z drużyną Dromex Piersno, która aktualnie zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli. Spotkanie odbędzie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na boisku w Piersnie.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.

Relacja i foto: Łukasz Dubiński/Zorza Wilkszyn