Zwycięstwo Wieczystej w trenerskim debiucie Sławomira Peszki (WIDEO)

Wieczysta pokonała na wyjeździe KSZO Ostrowiec 1:0 w meczu dziewiątej kolejki czwartej grupy III ligi. W roli szkoleniowca krakowskiego zespołu zadebiutował Sławomir Peszko.

Pierwsza połowa piątkowego meczu na szczycie czwartej grupy III ligi nie przyniosła goli. Pomimo kilku okazji żadna z drużyn nie zdołała znaleźć drogi do bramki rywala.

Po przerwie do ataku ruszyli goście. Jedna za akcji krakowskiego zespołu zakńczyła się powodzeniem. W 64. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ukrainiec Denis Favorow. 32-latek Trafił do Wieczystej w 2022 r. po dwóch latach spędzonych w Zorii Ługańsk.

Krakowska drużyna dzięki wygranej objęła prowadzenie w tabeli. Podopieczni Sławomira Peszki mają po dziewięciu meczach 18 punktów. KSZO Ostrowiec plasuje się na siódmej pozycji z 15 oczkami.

Sławomir Peszko jest już szóstym szkoleniowcem Wieczystej od sierpnia 2022 r. Wtedy z klubu zwolniono Franciszka Smudę. Następnie trenerem był Rafał Jędrszczyk. Na tym stanowisku utrzymał się sześć dni. Po nim przez pół roku drużynę prowadził Dariusz Marzec. Następnie cztery miesiące szkoleniowcem zespołu z Krakowa był Wojciech Łobodziński, a Maciej Musiał funkcję piastował przez 2,5 miesiąca.