14-letni zawodnik Mazura Pisz rzucił się na ratunek porażonym prądem żeglarzom i utonął

Pisz wprowadził żałobę po śmierci 14-latka, który utonął, ratując dwóch porażonych prądem żeglarzy. Zmarły chłopak, Ernest Banach, był kapitanem młodzieżowej drużyny Mazura Pisz.

Do tragedii doszło we wtorek wieczorem na rzece Pisie. Ernest rzucił się na pomoc porażonym prądem żeglarzom. Mężczyzn udało się uratować – przebywają w szpitalu w ciężkim stanie.

W trakcie akcji ponownie doszło do wyładowania elektrycznego i 14-latek został rażony prądem. Strażacy odnaleźli jego ciało godzinę później.

Na facebookowym profilu Mazura Pisz został opublikowany wzruszający wpis, w którym klub żegna się z Ernestem Banachem. 14-letni bohater rzucił się na pomoc dwóm porażonym prądem żeglarzom i niestety utonął.

Zawodnik naszego klubu Ernest Banach zagrał swój ostatni mecz, bohatersko ruszając na ratunek poszkodowanym w wypadku żaglówki tracąc przy tym życie. Łączymy się w bólu, smutku i cierpieniu z najbliższymi Ernesta – czytamy na Facebooku Mazura Pisz.

Dalsza część wpisu chwyta za serce.

„Słuchaj Ernest, chociaż dzisiaj wszyscy płaczemy, chociaż ta tragedia dotknęła nas wszystkich i nie potrafimy się z tym pogodzić, a żal i smutek jest niewyobrażalny to wiedz, że dla nas zawsze będziesz bohaterem i będziesz miał szczególne miejsce w naszych sercach. Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym. Jesteś wzorem. Takich chcielibyśmy mieć zawodników i ludzi wokół siebie. Na boisku byłeś kapitanem i zawsze dawałeś z siebie wszystko. Jeszcze wczoraj byłeś na treningu, pewnie strzeliłeś kilka bramek i pożartowałeś z kolegami i trenerem, później poszedłeś z kolegami z drużyny na plażę, a w sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu seniorów. Miałeś całe życie przed sobą, niesamowity talent i charakter do gry. Ale pokazałeś nam, że nie tylko drużyny się nie zostawia, ale także potrzebujących. Zginąłeś niosąc pomoc. Za to masz u nas dozgonny szacunek! Trzymaj się tam na górze, a my tutaj zrobimy wszystko, żeby pamięć o Tobie nigdy się nie skończyła! Na ile będziemy mogli i potrafili będziemy służyć pomocą Twoim bliskim, bo wychowali Cię na fantastycznego człowieka. Najpierw człowiek, później piłkarz! Żegnaj kapitanie!

Zarząd, trenerzy i zawodnicy KS Mazur Pisz.”

***

Ogromne wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym Ernesta.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.