fbpx

„15 tysięcy złotych netto miesięcznie dla zawodnika Fortuna 1. Ligi to skandal”

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, na dwa miesiące zawiesił stypendia dla sportowców. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem, na łamach „Przeglądu Sportowego” skomentował swoją decyzję.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia twierdzi, że zarobki zawodników w pierwszej lidze są absurdalne.

– Dla właścicieli pierwszoligowych klubów sytuacja z koronawirusem powinna być sygnałem, że warto stosować zdrowe zasady przy podpisywaniu kontraktów. To dla nich szansa, by stawki stały się wreszcie normalne. 15 tysięcy złotych miesięczne netto dla piłkarza pierwszoligowego klubu uważam za skandal – ocenia prezydent Witkowski.

– Mówię o całej pierwszej lidze, nie tylko o Radomiaku. Zgadzam się z Mateuszem Borkiem, że to najdroższa liga świata. Dla mnie takie stawki w niej, gdzie kluby są dotowane z pieniędzy samorządów, to absurd. Jeszcze pozostaje pytanie, jakie mają kontrakty, bo tego nie wiem. Nie wierzę, że dostają tylko 15 tysięcy z miasta – grzmi prezydent Radomia.

– Rewolucja będzie, tylko dotrze to do wszystkich po pierwszym półroczu. W tej chwili trwa rozliczanie podatku dochodowego i wpływów za tłusty rok 2019. Nie mówię o tym przez przypadek. W zależności od sytuacji na rynku pracy w maju i czerwcu, dopiero w lipcu przekonamy się o skali zniszczeń. Dziś większość miast odnotowuje 80-83 procent wpływów w porównaniu do poprzedniego roku. A co, gdy okaże się, że spadły do 70 procent? – pyta Witkowski.

– Zgadzam się, że sport jest ważny – amatorski czy zawodowy – ale najpierw musimy sfinansować szkoły, szpitale i inne instytucje, o które dbam zgodnie z ustawą. A w niej nie ma wzmianki, że samorząd ma opłacać zawodowych piłkarzy – podsumowuje prezydent Radomia.

Źródło: Przegląd Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “„15 tysięcy złotych netto miesięcznie dla zawodnika Fortuna 1. Ligi to skandal””

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.