16-letni zawodnik uderzył sędziego podczas meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów

16-letni zawodnik uderzył sędziego Zdarzyło się to w czasie meczu KKS Kalisz – SF Luboń, barażowym pojedynku o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Ostatnio takie ataki zdarzają się niemal każdego dnia, w którym rozgrywane są mecze niższych lig.

KS Kalisz prowadził 2:1, a do końca spotkania pozostawało coraz mniej czasu. Jeden z zawodników drużyny gości w 74. minucie gry uderzył arbitra w brzuch. Sędzia uznał, że nie jest w stanie dalej prowadzić meczu wobec takiego zachowania nastolatka z Lubonia. Arbiter zakończył pojedynek, ale kolejne decyzje najpewniej podejmie PZPN.

W związku z opisywanymi wydarzeniami, komunikat zamieścił klub z Lubinia. Treść poniżej (pisownia oryginalna).

Oświadczenie Klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem meczu barażowego o awans do Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KKS KALISZ a SF LUBOŃ:

„Działając w imieniu klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem przez arbitra meczu barażowego, pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji. W związku z powyższym, został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video. Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu. Prowokacyjne zachowania pozostawiamy bez komentarza. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zachowaniem naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego. Równocześnie, ze względu na falę hejtu pod postami związanymi z tym meczem, wyłączyliśmy możliwość ich komentowania. „

Więcej szczegółów zamieścił były sędzia międzynarodowy Rafał Rostkowski, który opisał zdarzenie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Sędzia został uderzony w brzuch przez 16-letniego piłkarza, drużyna gości po meczu złamała chorągiewkę rożną i zdemolowała drzwi swojej szatni w budynku klubu z Kalisza – oto szczegóły przerwanego wczoraj meczu juniorów, barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów – czytamy.

Czas na podjęcie wiążących decyzji mających na celu ochronę prawną arbitrów podczas spotkań niższych lig. Inaczej dojdzie po prostu do prawdziwej tragedii.