2 Liga. Górnik Polkowice już trenuje

Dziś po raz pierwszy od czasu zamknięcia obiektów sportowych piłkarze Górnika Polkowice zameldowali się na pierwszym treningu. Zajęcia prowadzone były w grupach sześcioosobowych – informuje Jan Wierzbicki, rzecznik prasowy klubu.

4 maja to dzień otwarcia stadionów i boisk piłkarskich. Punktualnie o godzinie 11.00 na obiektach Górnika przy ul. Kopalnianej pojawili się pierwsi zawodnicy. Pod opieką szkoleniowca Enkeleida Dobi piłkarze trenować będą przez cały tydzień. W piątek zespół przejdzie testy na obecność COVID – 19.

Jak powiedział obrońca Górnika – Mateusz Magdziak wszyscy bardzo czekali na powrót do zajęć.

Mateusz Magdziak: Bardzo tęskniłem za takimi treningami z drużyną. Już miałem dość biegania po lasach. Wciąż było jedno i to samo. Bardzo brakowało mi kolegów bo ile czasu można samemu ćwiczyć czy przebywać z partnerką w czterech ścianach. Czasami  można było oszaleć. Teraz powoli wraca normalność. Podczas treningu sporo rozmawialiśmy ze sobą. Oczywiście jak zawsze nie zabrakło żarcików. Ale chyba o to chodzi.

Zgodnie z wytycznymi zachowywaliśmy odstępy między sobą. Na początek była piłka. Trochę pokopaliśmy, bo tego nam brakowało. Po rozgrzewce trenowaliśmy na stacjach przygotowanych przez szkoleniowca. Były tzw. interwały po których zmienialiśmy stację.  Następnie ćwiczyliśmy schematy podań w odległościach, a na sam koniec bieganie i stabilizację. Trening był bardzo intensywny. Było mega fajnie.

 

Tekst i zdjęcia: Jan Wierzbicki, rzecznik prasowy Górnika Polkowice.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.