26-latek nowym szkoleniowcem trzecioligowej Broni Radom

Mikołaj Łuczak został nowym trenerem trzecioligowej Broni Radom. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Jasika.

Po zakończeniu rundy jesiennej, Tomasz Jasik odszedł z Broni, przenosząc się do Cracovii, gdzie został asystentem trenera Jacka Zielińskiego. Radomski klub poszukiwał nowego trenera i ostatecznie powierzył prowadzenie zespołu 26-letniemu Mikołajowi Łuczakowi.

Nowy trener Bron związany był z projektami młodzieżowymi Legii Warszawa. Następnie pracował jako asystent w III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W poprzednim sezonie był zatrudniony w Akademii Stali Rzeszów. Jesienią w Broni Radom pełnił funkcję asystenta u boku pierwszego trenera Tomasza Jasika. 26-latek posiada licencję UEFA A.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, w budynku i tekst
Mikołaj Łuczak fot. Broń Radom/Facebook

– Bardzo dziękuję za zaufanie władzom klubu. Nie jestem tu nowy, więc znam specyfikę zespołu, jego wady i zalety. Wspólną pracę rozpoczynamy 12 stycznia. Jeżeli chodzi o gry sparingowe, to harmonogram opracowywany był jeszcze za kadencji trenera Tomasza Jasika. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to trójkę zawodników pożegnaliśmy tuż po zakończeniu jesiennej. Na ich miejsce szukamy wzmocnień. Mocno już w tej kwestii pracujemy, ale na konkrety jeszcze za wcześnie – powiedział Mikołaj Łuczak.\

– To młody, ale chłonny wiedzy szkoleniowiec i jedyne do czego można się przyczepić to właśnie młody wiek i niewielkie doświadczenie w seniorskim futbolu na tym szczeblu. Ja jednak obserwuję tego trenera, mnie się podoba jego warsztat, wizja pracy. Wiem, że ma duże wsparcie u drużyny i trenera Mirka Peresady. Uważam, że zasługuje na tą szansę i wierzę, że ją wykorzysta. Trzymam kciuki – podkreślił prezes Broni Radom Robert Wicik.

Radomski zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli rozgrywek pierwszej grupy III ligi.

Źródło: Broń Radom, własne

Fot. Broń Radom

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.