Mariusz Pawełek zakończył karierę piłkarską. Trzykrotny mistrz Polski nie zrywa jednak z futbolem

Trzykrotny mistrz kraju Mariusz Pawełek podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej. Teraz będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy w GKS-ie Jastrzębie.

Mariusz Pawełek na najwyższym szczeblu rozgrywek ligowych w Polsce rozegrał 258 meczów w barwach pięciu klubów. Największe sukcesy osiągnął z Wisłą Kraków. W barwach tego zespołu trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski i grał w europejskich pucharach.

Ponadto, występował w Odrze Wodzisław, Polonii Warszawa, Śląsku Wrocław i Jagiellonii Białystok. Był też zawodnikiem klubów z Turcji, takich jak Konyaspor, Rizespor i Adana.

Od 2019 roku Pawełek był zawodnikiem GKS-u Jastrzębie. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 pierwszej ligi sześć razy zagrał w pierwszym składzie. 40-latek tuż przed świętami Bożego Narodzenia podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. Zostaje jednak przy futbolu i będzie trenerem bramkarzy jastrzębskiego klubu.

– Była to dla mnie na pewno trudna do podjęcia decyzja. Jednak po rozmowach z trenerem Kurdzielem, prezesem Ćwikłą oraz znajomymi, z którymi się konsultowałem, dałem sobie po zakończonej rundzie jesiennej dwa tygodnie na podjęcie decyzji i uznałem, że to będzie dobry krok – powiedział Pawełek w rozmowie z klubowymi mediami GKS-u.

Fot. GKS Jastrzębie

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.