3 Liga grupa I. Pogoń Grodzisk Mazowiecki z wyjazdową wygraną z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Pogoń Grodzisk Mazowiecki odniosła bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo z Ruchem Wysokie Mazowieckie (3:1).

Przed spotkaniem zespół z Grodziska tracił do Ruchu jeden punkt. Oba zespoły znajdują się tuż nad strefą spadkową i spotkanie należało do kategorii tych za „sześć punktów”.

Mecz zaczął się fantastycznie dla gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Babula. Zespół Pogoni ruszył do odrabiania strat i wyrównał w 18 minucie. Strzelcem gola był Jaroń. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie goście uzyskali przewagę. Jak informuje oficjalna strona Pogoni: Można było odnieść wrażenie że nasza drużyna była bardziej zdeterminowana do tego, aby zwyciężyć w tym spotkaniu.

W 60 minucie spotkania zespół z Grodziska wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Jaronia na gola zamienił Kołaczek. Gospodarze mieli kapitalną okazję na wyrównanie, ale fantastyczne umiejętności zaprezentował w 88 minucie bramkarz Pogoni, Piotr Zieliński. Chwilę później goście podwyższyli na 3:1 po trafieniu Kinasta.

Cieszy na niezmiernie zwycięstwo które pozwoliło przeskoczyć w ligowej tabeli dzisiejszego rywala. Zajmujemy obecnie 13 miejsce które mamy nadzieję utrzymać także po następnym, ostatnim już meczem ligowym w tym roku. W Aleksandrowie Łódzkim w sobotę 23 listopada o godzinie 13:00 zagramy z miejscowym Sokołem – informuje Pogoń Grodzisk Mazowiecki na oficjalnej stronie.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:1)

Bramki: Babul 5’– Jaroń 18′, Kołaczek 64′, Kinast 89′.

Skład Pogoni: Zieliński, Jędrzejczyk, Gładysz, Pietraszek, Krajewski, Kołaczek, Grabowski (70′ Kinast), Baranowski, Szymański, Jaroń (89′ Łabęda), Strzałkowski (90’Gulczyński)

Skład Ruchu: Niemira – Babul, Samluk, Brokowski (79′ Rdaszkiewicz), Hryszko, Makal, Stankiewicz, Matus, Mnatsakanyan, Gromek, Skibko (67′ Grochowski).

Źródło: własne, Pogoń Grodzisk Mazowiecki