3 Liga grupa I. Concordia Elbląg ze zwycięstwem na koniec rundy jesiennej (Wideo)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej rozgrywek pierwszej grupy 3 ligi Concordia Elbląg pokonała na własnym boisku Huragan Morąg 3:1.

Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to gospodarze w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nalezy dodać, że w ostatnich czterech kolejkach Concordia zdobyła 10 punktów. Beniaminek z Elblaga jest rewelacją rozgrywek.

W pierwszej połowie spotkanie było zacięte, kibice oglądali dużo walki. Oba zespoły miały okresy gry, w któych przeważały na boisku, dochodziły również do sytuacji podbramkowych. Huragan wyszedł na prowadzenie w 43 minucie, ale już minutę później sędzia podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy. Jednak bramkarz Huraganu okazał się lepszy w pojedynku z Adamem Dudą.  Zespoły schodziły do szatniu przy wyniku 0:1.

Druga połowa zaczęła się od ataków Concordii i już w 50 minucie padło wyrównanie po samobójczym golu bramkarza gości. W kolejnej fazie spotkania oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, jednak wynik nie ulegał zmianie.

Gospodarze w samej końcówce spotkania osiągnęli dużą przewagę. Przyniosła ona efekt w 86 minucie, trafieniem z 18 metrów popisał się Lisiecki. Wynik meczu na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Danowski.

Concordia zdobyła kolejne trzy punkty i przed niedzielnym spotkaniami w grupie pierwszej zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 26 „oczek”. Huragan Morąg z identycznym kontem punktowym plasuje się o jedno miejsce wyżej od zespołu z Elbląga.

Concordia Elbląg – Huragan Morąg 3:1 (0:1)

0:1 Patryk Burzyński (43′), 1:1 Mateusz Lawrenc (50′ – sam.), 2:1 Rafał Lisiecki (86′ – asysta Skierkowski), 3:1 Bartosz Danowski (90’+3)

Concordia: Paweł Łakota – Tomasz Szawara, Rafał Maciążek, Michał Lewandowski (50′ Bartosz Danowski), Radosław Bukacki, Cyprian Maciejewski (90′ Damian Kozak), Sebastian Tomczuk, Dominik Pawłowski, Robert Sulewski (68′ Adam Skierkowski), Rafał Lisiecki, Adam Duda (86′ Piotr Goljasz).

Huragan: Mateusz Lawrenc – Piotr Łysiak, Adam Paliwoda, Mateusz Szmydt, Michał Ressel, Rafał Maćkowski, Daniel Michałowski, Szymon Modrzewski (75′ Dariusz Boczko), Jakub Stankiewicz, Paweł Galik, Patryk Burzyński.

Sędziował: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)
Żółte kartki: Duda, Maciejewski (Concordia), Lawrenc, Szmydt (Huragan)

Źródło: Concordia Elbląg