3 liga grupa II. Bałtyk Koszalin rozgromiony w Janikowie. Beniaminek rewelacją rozgrywek

Unia Janikowo rozgromiła 6:1 Bałtyk Koszalin w przedostatniej kolejce rozgrywek rundy jesiennej drugiej grupy III ligi.

Bramki dla podopiecznych Artura Polehojko zdobyli: Adam Konieczny, Mikołaj Gibas, Przemysław Kędziora, Filip Jagielski oraz Paweł Mądrzejewski, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. W 32 minucie goście skierowali piłkę do własnej siatki, a honorową bramkę zdobyli w 61 minucie z rzutu karnego.

Mariusz Lenartowicz (trener Bałtyku Koszalin)

Bolesna porażka dla nas, ponieważ drugi raz z rzędu przegrywamy w wysokich rozmiarach. Mamy swoje problemy w obronie, a dziś przeciwnik „wciągnął” nas w grę na własnej połowie i większość bramek straciliśmy poprzez straty w ataku pozycyjnym czy nawet po swoim fragmencie w ofensywie, więc wszystkie bramki padały po szybkich i składnych atakach gospodarzy i stąd ta wysoka porażka. Przy wyniku 3:1 dla Unii, poczuliśmy szansę, wprowadziliśmy drugiego napastnika i się otworzyliśmy. Niestety zamiast odrabiać straty my traciliśmy kolejną bramkę, która w naszych głowach ten mecz zamknęła.

Artur Polehojko (trener Unii Janikowo)

Na wstępie dziękuję zespołowi za wkład i poświęcenie w dzisiejszym spotkaniu. Zespół Bałtyku zagrał ambitnie i starał się utrudniać nam grę. W naszym zespole są rezerwy, nie zagraliśmy tego, co jesteśmy w stanie zagrać. Myślę, że rozmiar zwycięstwa może być ukoronowaniem całej rundy i naszej ciężkiej pracy. Zadowalający może być fakt, że pomimo troszkę słabszej gry potrafimy wygrywać. Cieszymy się dziś, ale już myślimy o ciężkim meczu, który czeka nas z Świtem Szczecin. Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć ciężką pracę zawodników w trakcie rundy jesiennej i przy okazji ostatniego meczu w Janikowie już teraz chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na mecze w przyszłym roku. Dziękuję.

Unia zaliczyła czwarte zwycięstwo z rzędu. Beniaminek z Janikowa zgromadził 30 punktów, zajmuje szóste miejsce w tabeli i jest z pewnością rewelacją rozgrywek w drugiej grupie III ligi. Jako ciekawostkę należy dodać, że Unia zdobyła najwięcej bramek (38) ze wszystkich 72 zespołów występujących na 3-ligowych boiskach.

W ostatniej kolejce podopoieczni Artura Polehojko zmierzą się na wyjeździe z zajmującym czwarte miejsce Świtem Szczecin.

Unia Janikowo – Bałtyk Koszalin 6:1 (2:0)

1:0 – 9′ Adam Konieczny
2:0 – 32′ bramka samobójcza
3:0 – 59′ Mikołaj Gibas
3:1 – 61′ rzut karny
4:1 – 82′ Przemysław Kędziora
5:1 – 84′ Paweł Mądrzejewski (rzut wolny)
6:1 – 90+4′ Filip Jagielski

UNIA: 33. Gracjan Fabiszewski – 6. Filip Hartwich, 3. Mikołaj Gibas  ż.k, 14. Maciej Mysiak, 2. Jakub Losik (51′ 11. Mateusz Poczwardowski ż.k) – 8. Mateusz Ławniczak ż.k, 15. Dawid Radomski (68′ 24. Paweł Mądrzejewski) – 7. Przemysław Kędziora, 20. Gracjan Goździk (87′ 30. Mateusz Rumiński) 22. Kamil Kuropatwiński – 9. Adam Konieczny (62′ 17. Filip Jagielski).

Rezerwowi, którzy nie wystąpili: 12. Michał Brudnicki, 4. Nikodem Zatorski,  19. Szymon Babiarz