Zabrze A-klasa Majer. Jedenaście bramek Tempa Paniówki. Czyżby w taki sposób klub uczcił Święto 11 listopada?

W 14. kolejce rozgrywek Majer A-klasy Tempo Paniówki postanowiło uczcić Święto Odzyskania Niepodległości i zafundowało kibicom festiwal…11 goli z okazji 11 Listopada.

W 14 kolejce Majer A klasa nasz zespół podejmował gości z Pławniowic. Ostatnie dwa mecze nie były zbyt dobre w wykonaniu zawodników Tempa. Przypomnijmy wymęczone zwycięstwo w Łanach Wielkich i porażka z Młodością Rudno. Do meczu z Olimpią Pławniowice przystąpiliśmy ze „sportową złością” i wynik mówi sam za siebie. Został nam jeszcze jeden mecz, derby z zespołem Gwiazdy Chudów. Zapowiada się ciekawe spotkanie, liczę że każdy z powołanych zawodników da z siebie 110 % – mówią zgodnym chórem trener Dawid Dybcio i kierownik Jakub Pawlik.

W spotkaniu z Olimpią zawodnicy Tempa urządzili sobie ostry trening strzelecki, bo takiego określenia należy użyć. Goście trafili na fantastycznie dysponowanych zawodników z Paniówek, dodatkowo zmotywowanych po porażce w ubiegłym tygodniu. Jako ciekawostkę statystyczną należy podać, że pierwsza bramka padła już w 12 sekundzie spotkania, a jej autorem był Daniel Jóźwik. W drugiej połowie podobnym wyczynem popisał się Mateusz Woźnica strzelając gola na 6-1 już w 15 sekundzie po przerwie.

Po okazałym triumfie Tempo zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jak już wspomnieli na wstępie moi rozmówcy, w ostatnim spotkaniu jesiennych zmagań dojdzie do meczu ze znajdującą się na pozycji wicelidera, Gwiazdą Chudów. Różnica między zespołami wynosi trzy punkty, więc nadchodzące starcie nabiera wielkiego znaczenia.

LKS Tempo Paniówki- Olimpa Pławniowice 11:1 (5:1)

1′ 1-0 Daniel Jóźwik- bramka w 12 sekundzie spotkania, 3′ 2-0 Daniel Jóźwik 17′, 3-0 Mateusz Bogumiło, 25′ 3-1 Kamil Spyrka 35′, 4-1 Daniel Jóźwik, asysta Mateusz Bogumiło, 42′ 5-1 Mateusz Woźnica, asysta Artur Kuzia, 46′ 6-1 Mateusz Woźnica, asysta Daniel Jóźwik – bramka w 15 sekundzie II połowy, 48′ 7-1 Mateusz Woźnica, asysta Daniel Jóźwik 69′ 8-1 Paweł Brosz, asysta Bartłomiej Jóźwik 74′ 9-1 Mateusz Woźnica, asysta Oskar Jendrychowski 83′ 10-1 Mateusz Woźnica, asysta, Daniel Jóźwik 85′ 11-1 Mateusz Woźnica, asysta Artur Kuzia.

Skład Tempa: Paweł Konopka- Daniel Bartoszek, Marcin Herisz, Paweł Gałach, Grzegorz Konopka – Paweł Brosz, Daniel Jóźwik, Oskar Jendrychowski, Piotr Karwowski, Mateusz Bogumiło- Mateusz Woźnica

Zmiany: 40′ Kuzia Artur za Karwowski Piotr 46′ Mateusz Szarla za Grzegorz Konopka 60′ Kacper Brosz za Daniel Bartoszek 60′ Paweł Szary za Marcin Herisz 60′ Bartłomiej Jóźwik za Mateusz Bogumiło. Rezerwa: Janek Rybicki

Trener: Dawid Dybcio

Kierownik: Jakub Pawlik

Opieka medyczna: Paweł Hawlicki

Zachęcam kibiców do odwiedzania mediów społecznościowych klubu Tempo Paniówki.