3 Liga grupa II. Przerwana passa Unii Janikowo w meczu ze Świtem Skolwin-Szczecin

Świt Szczecin w meczu kończącym rundę jesienną pokonał przed własną publicznością Unię Janikowo 1:0.

Drużyna Świtu odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i przerwała passę meczów bez porażki beniaminka z Janikowa. Mecz obfitował w wiele pojedynków w środkowej strefie boiska. Lekką przewagę posiadali gospodarze, którzy po jednej z  nielicznych w pierwszej połowie akcji, objęli w 32 minucie prowadzenie. Celnym trafieniem popisał się Adam Nagórski.

Druga połowa obfitowała w wiekszą ilość sytuacji podbramkowych. Gospodarze mieli więcej „z gry”, natomiast Unia próbowała szczęścia ze stałych fragmentów. Wynik spotkania jednak nie uległ zmianie. Należy dodać, że Świt po raz jedenasty w sezonie zakończył mecz bez straty gola.

Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego zagrali w sobotę konsekwetnie i dojrzale, dzięki czemu zatrzymali rozpędzony zespół z Janikowa i w ostatnich 3 meczach mogą poszczycić się imponującym bilansem 3 zwycięstw przy stosunku bramkowym 9-0. Aż żal, że ta runda się kończy… – czytamy na profilu Świtu Szczecin.

Unia Janikowo zakończyła rundę jesienną na miejscu szóstym z dorobkiem 30 punktów. Natomiast Świt spędzi zimową przerwę na najniższym stopniu podium, mając po stronie zysków 36 „oczek”. Liderem rozgrywek jest KKS Kalisz, który o 5 punktów wyprzedza Radunię Stężyca.

Świt Skolwin Szczecin – Unia Janikowo 1:0 (1:0)
1:0 Adam Nagórski 32’

Świt: Matłoka – Bil, Baranowski, Kosacki, Wyganowski – Mach, Ładziak (85’ Szczepanik G.), Filipowicz (62’ Wojdak), Brzeziański (63’ Krawiec), Kopeć (89’ Surma) – Nagórski.

Unia: Fabiszewski – Gibas, Mysiak, Hartwich, Jagielski – Radomski, Garstka (70’ Poczwardowski), Kędziora, Goździk, Kuropatwiński – Konieczny (62’ Mądrzejewski).