fbpx

Sosnowiec A-klasa. Zagłębiak Tucznawa nie sprostał liderowi rozgrywek

Zagłębiak Tucznawa bez punktów w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Unia Ząbkowice okazała się za silna i udowodniła, że jest najlepszym zespołem rozgrywek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:2.

– Po fantastycznym spotkaniu przeciwko KS Preczów, zrodziła się w nas nadzieja, że jesteśmy w stanie podjąć rękawice w starciu z najlepszymi z tej ligi. Niestety wciąż w naszym zespole ilość mankamentów do poprawy sprawa, że w meczu z ekipą z czołówki wracamy z niczym – mówią przedstawiciele Zagłębiaka.

Zawodnicy Zagłębiaka  dość nerwowo zaczęli spotkanie, czego efektem były dwie stracone bramki. Dopiero przy wyniku 0:2 gracze z Tucznawy próbowali przejąć kontrolę na boisku.

Do końca połowy obraz gry, przedstawiał się następująco. Staraliśmy się sforsować obronę przeciwnika składnymi akcjami, a oni szybką ale celną, długą piłką stwarzali groźne kontrataki. Jednak wynik do przerwy nie uległ już zmianie – relacjonują administrujący media społecznościowe Zagłębiaka.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się fatalnie dla gości, którzy po składnej akcji Unii stracili trzecią bramkę. Podrażniony Zagłębiak ruszył do falowych ataków i bardzo szybko zdobywa bramkę na 1:3.

Oddaję głos działaczom Zagłębiaka:

– Po tym golu, gra wyglądała tak, jakby to gospodarze byli zagubionym beniaminkiem, a to My jesteśmy tymi, którzy w tej lidze biją każdego. Niestety, mimo fantastycznego fragmentu tego widowiska, nie udało nam się tego przekłuć w zdobycz bramkową. Z tą skutecznością za to, problemu nie mieli, zawodnicy Niebiesko-Białych i po strzale głową podwyższają na 4:1. Piątego gola dla Unii zdobył ładnym szczupakiem… Mariusz Dziąćko (gol samobójczy przypomnienie redakcji). Jak pech to pech. Na otarcie łez, Gabski zdobywa drugiego gola i ustala wynik na 5:2. Gratulujemy Unii, pokazali doświadczenie i organizację w grze, do zobaczenia na wiosnę.

Unia Ząbkowice – Zagłębiak Tucznawa 5:2 (2:0)

Bramki: Kowalik x2, Załawka, Głośny, Dziąćko (sam.) – Zaroda x2

Zagłębiak aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Zespoły z sosnowieckiej A-klasy czeka jeszcze jedna seria spotkań w tym roku, która zostanie rozegrana awansem z rundy wsiosennej. Zagłębiak Tucznawa zmierzy się w niej na wyjeździe z KS Gminy Psary.

Tabela https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,33030.html?round=15#

Zapraszam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu z Tucznawy.

https://www.facebook.com/ZaglebiakTucznawa/  https://twitter.com/Tucznawa

Grzegorz Sawicki

 

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.