fbpx

A-klasa Gdańsk II. Orzeł Straszyn: Przed nami pozostał ten jeden, upragniony cel do zrealizowania – awans do klasy okręgowej

Orzeł Straszyn jest klubem, który już gościł na łamach GF. Dziś przedstawiam więcej informacji na temat zespołu ze Straszyna.

Orzeł Straszyn zaczął już przygotowania do rundy wiosennej, podczas której powalczy o awans do „okręgówki”. Klub ogłosił nabór do zespołu seniorów, o czym więcej pod linkiem https://tiny.pl/ts5sv

O klubie ze Straszyna porozmawiałem z Grzegorzem Czajką, który wraz z Mateuszem Janickim „spina” działania medialne i organizacyjne klubu. Obaj panowie są też zawodnikami A-klasowej drużyny Orła.

Orzeł Straszyn to …

GTS Orzeł Straszyn jest klubem piłkarskim z tradycjami, założonym w 1975 roku. Barwy „Orłów” to kolory goszczące w herbie Straszyna, czyli czerwony, biały i niebieski. Na rzecz klubu działają oraz w nim grają ludzie pełni pasji do sportu. Mimo, że pracują zawodowo w różnych branżach, mają czas i chęci, by rozwijać swoje umiejętności oraz promować tym samym zdrowy tryb życia oraz naszą cudowną miejscowość.

Klub występuje w A-klasie. Czy jest to po prostu zabawa w futbol czy może stawiacie sobie wyższe cele?

Od kilku sezonów pisze się nowa historia GTS Orzeł Straszyn, a dokładnie od początku sezonu 2016/17, kiedy to zmienił się zarząd drużyny. Nowe władze postawiły przed sobą ambitne cele jakimi są: awans do ligi okręgowej, stworzenia profesjonalnie działającego klubu, poprawy wizerunku drużyny oraz nawiązania długofalowej współpracy z lokalnymi firmami w ramach sponsoringu sportowego.

Jak wygląda realizacja tych założeń? Na jakim etapie jest klub obecnie?

Dzięki wytężonej pracy zarządu, piłkarzy oraz życzliwym ludziom, wiele z powyższych celów udało się osiągnąć. Obecnie zespół plasuje się na 5 pozycji w gdańskiej II grupie A-klasy. Przed nami pozostał ten jeden, upragniony cel do zrealizowania – awans do klasy okręgowej. Kto wie… co przyszłość przyniesie.

Ostatnio zamieszczałem krótką wzmiankę o naborze do Orła. Czy macie problemy z kadrą zespołu i frekwencją czy po prostu szukacie wzmocnień?

Kadra zespołu liczy ponad 20 osób, zaś na treningach możemy poszczycić się wysoką średnią, bo aż około 17 zawodników zawsze stawia się chętnych do wykonania jednostki treningowej. Jest to ewenement jak na ten szczebel rozgrywek.

Szkoleniowiec zespołu jest ciekawą i znaną postacią w światku futbolowym.

Tak, całość spina i prowadzi doświadczony trener Kazimierz Iwański, który jeszcze nie tak dawno pełnił funkcję Trenera Edukatora w Pomorskim Związku Piłki Nożnej. A w trochę bardziej odległych czasach trenował kadry młodzieżowe i kluby nawet na szczeblu II ligi.

Dziękuję za rozmowę.

******

O przygotowaniach Orła Straszyn do rundy wiosennej i planowanych wzmocnieniach kadry zespołu, będę informował na łamach portalu.

 

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “A-klasa Gdańsk II. Orzeł Straszyn: Przed nami pozostał ten jeden, upragniony cel do zrealizowania – awans do klasy okręgowej”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.