fbpx

A-klasowy klub zatrudnił Ediego Andradinę (Wideo)

 

Edi Andradina, były piłkarz klubów Ekstraklasy Pogoni Szczecin i Korony Kielce, dołaczył do występującego w wielkopolskiej A-klasie KP Piła.

45-letni Brazylijczyk w klubie z Piły włączy się do pracy zespołów szkoleniowych oraz zarządu.

Edi Andradina w przeszłości był zawodnikiem słynnego Santosu, występował również w rosyjskim Arsenalu Tula oraz w kilku japońskich klubach. W styczniu 2005 roku trafił do Polski, a dokładniej do Pogoni Szczecin. W barwach „Portowców” w okresach 2005-2007 oraz 2011-2013 rozegrał ogółem 139 spotkań, strzelił 37 goli i zanotował 29 asyst.

W latach 2007-2011 Brazylijczyk zakładał koszulkę Korony Kielce, w której rozegrał łącznie 117 meczów, w których zdobył 29 goli i zaliczył 35 ostatnich podań.

Edi Andradina ma na swoim koncie 186 występów w polskiej Ekstraklasie, 45 goli oraz 40 asyst.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Brazylijczyk pełnił funkcję asystenta szkoleniowca w Pogoni Szczecin. Był też pierwszym trenerem Piasta Żmigród (3. liga).

– To jest klub, który myśli już bardzo poważnie o przyszłości i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny, w której pracę traktuję bardzo bardzo poważnie i jestem przekonany, że tutaj da się zrobić dobrą robotę i osiągać dobre wyniki – powiedział Edi Andradina w swoim pierwszym wywiadzie dla KP Piła.

Klub z Piły, który w zakończonym sezonie zajął 7. miejsce w rozgrywkach piątej grupy wielkopolskiej A-klasy, bardzo liczy na doświadczenie Brazylijczyka. Ma on pomóc KP Piła w osiągnięciu sukcesów na miarę możliwości tego klubu.

Teraz pomoże czerwono – czarnym stać się ważnym klubem na mapie piłkarskiej Polski – czytamy na oficjalnej stronie internetowej KP Piła.

 

Źródło: własne/KP Piła

Zdjęcie: http://klubpilkarskipila.pl

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych KP Piła.

https://twitter.com/KPPila2016

Link do klubowego Facebooka TUTAJ

Grzegorz Sawicki

Odmień klubowy wizerunek. Info znajdziesz pod linkiem http://www.grafika-sportowa.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.