fbpx

Prezes LZPN Zbigniew Bartnik: Słyszałem plotki, że nagięliśmy przepisy pod Motor. To wierutne kłamstwo

Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik, zabrał głos na temat niezwykle kontrowersyjnego awansu Motoru Lublin do II ligi.

Zbigniew Bartnik w rozmowie z „Super Expressem” odniósł się do zapisu w regulaminie, który mówi, że jeśli udało się rozegrać tylko jeden, a nie dwa bezpośrednie mecze, w razie równej liczby punktów decyduje już nie bezpośredni bilans, a różnica bramek. Dlaczego więc przez cały czas liderem tabeli był krakowski Hutnik? Działacze tego klubu zapowiadają, że „nie odpuszczą” i są gotowi dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Trzymaliśmy się litery prawa. Tak stanowi regulamin rozgrywek LZPN i Uchwała o rozgrywkach PZPN z 2008 roku. Wynika z nich, że przy równej liczbie punktów i tylko jednym rozegranym meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami, to jest kiedy nie doszło do rewanżu, o miejscu w tabeli decyduje korzystniejsza różnica bramek. A jeżeli jest taka sama, to większa liczba zdobytych goli w całym cyklu – tłumaczył Zbigniew Bartnik w rozmowie z „SE”.

– Słyszałem plotki, że nagięliśmy przepisy pod Motor. To wierutne kłamstwo. W regulaminie nie został zmieniony nawet jeden wyraz! Jest dokładnie taki sam, jak wtedy, gdy rozgrywki III ligi prowadził Małopolski Związek Piłki Nożnej. Zresztą w jego zatwierdzaniu uczestniczyli przedstawiciele Małopolskiego ZPN, Świętokrzyskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN. Nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Podobnie, jak władze wszystkich klubów grających w III lidze, do których wysłaliśmy przepisy dotyczące rywalizacji w sezonie 2019/2020 – dodał.

– Jeśli już miałoby dojść do takiego rozstrzygnięcia jak baraż, to należałoby rozegrać mecz i rewanż. Tylko kiedy? Padła propozycja, by do tych spotkań doszło na tydzień przed rozpoczęciem sezonu. Uważam, że jest nie tylko bezsensowna, ale wprowadziłaby jeszcze więcej chaosu – podsumował prezes Lubelskiego ZPN.

 

Źródło: Super Express

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.