fbpx

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów „Wierni” w związku z meczami barażowymi o awans do 3 Ligi

Stowarzyszenie Kibiców Unii Tarnów „Wierni” opublikowało za pośrednictwem mediów społecnościowych oficjlalne oświadczenie dotyczące „dziwnych zawirowań” wokół organizacji i terminów meczów barażowych o awans do III ligi. „Jaskółki” zmierzą się w nich z rezerwami Cracovii.

Treść oświadczenia:

Stowarzyszenie Kibiców Unii Tarnów „Wierni” pragnie wyrazić głębokie zaniepokojenie w związku z informacjami na temat możliwych zasad organizacji meczu barażowego o awans do III ligi z udziałem zespołu Unii Tarnów. Z wiadomości, które docierają do opinii publicznej możemy wysnuć przypuszczenia, że Małopolski Związek Piłki Nożnej nie kieruje się zasadami regulaminu i obiektywizmu. Nie rozumiemy dlaczego przy ustalaniu terminu i zasad rozgrywania barażu bierze się pod uwagę racje i korzyści wyłącznie jednej strony.


Nasze Stowarzyszenie chce głośno i wyraźnie zaprotestować przeciwko takim sposobom podejmowania decyzji. Nie ma to nic wspólnego z zasadami sportu, fair-play, a przede wszystkim zasadą praworządności. Nie rozumiemy dlaczego w sytuacji, gdy zapisy regulaminu mówią o możliwych terminach rozgrywania spotkań barażowych, działacze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej szukają dodatkowych, pozaregulaminowych rozwiązań, które korzystne są wyłącznie dla drużyny rezerw Cracovii. Protestujemy przeciwko takim działaniom! Wszystkim nam wydawało się, czasy podejmowania decyzji przy zielonym stoliku odeszły wraz z poprzednim ustrojem.

Apelujemy do wszystkich osób, którym leży na sercu dobro piłki nożnej, a przede wszystkim do Pana Zbigniewa Bońka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej! Nie pozwólcie by o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej decydowały nieczyste intencje i łamanie regulaminu! Niech rozstrzygnie o tym czysta, sportowa walka, o zasadach określonych w sposób regulaminowy.

Liczymy na to, że tak jak w poprzednich tego typu kontrowersyjnych działaniach regionalnych związków piłki nożnej, zwyciężą zasady elementarnej uczciwości i stosowania prawa!

W imieniu wszystkich Członków Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów „Wierni”
Jakub Paśnik
Prezes

Z ostatniej chwili‼️
Działacze Unii Tarnów otrzymali odpowiedź z Ministerstwa Sportu, z którego jasno wynika, że baraże mogą odbyć się w wyznaczonym terminie, co obala główny argument Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiany na wtorkowym spotkaniu!

Fot. https://www.facebook.com/Elita.Tarnowa/

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów „Wierni” w związku z meczami barażowymi o awans do 3 Ligi”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.