fbpx

B-klasa Bydgoszcz IV. Sparta Janowiec Wlkp: W planach mamy awans do A-klasy

Dziś pierwszy raz na łamach Galaktycznego gości Sparta Janowiec Wielkopolski. Klub występuje w czwartej grupie bydgoskiej B-klasy.

Sparta Janowiec Wielkopolski po rundzie jesiennej zajmuje siódme miejsce w tabeli rozgrywek. Klub po wyborach nowego zarządu w lipcu 2019 roku, mocniej stanął na nogi. Poprawiła się kondycja finansowa Sparty, pojawiły się nowe możliwości, jeśli chodzi o przyszłość klubu.

W lipcu 2019 został wybrany nowy zarząd. Wraz z zmianą zarządu w klub wszedł nowy duch i poprawiła się sytuacja finansowa – mówi Galaktycznemu Kamil Skarbiński, członek zarządu, spiker i administratorem fanpage’u Sparty Janowiec Wielkopolski.

Jeżeli chodzi o marketing to głównie postawiliśmy na facebooka i instagrama. Od lipca 2019 staramy się publikować prawie codziennie. Zasięgi skoczyły parokrotnie, a ilość polubień niemal się podwoiła. W lutym tego roku zorganizowaliśmy I Bal Sportowca, na którym zorganizowaliśmy licytację. Pozwoliło to na lepsze poznanie się z dobrymi duszami którzy noszą Spartę w sercu. Niedawno rozpoczęliśmy akcję #spartabiznesklub, co parę dni publikujemy ofertę naszych partnerów. Akcja cieszy się dużą popularnością i pozwala wykorzystać nasze zasięgi, żeby promować i poprawić sprzedaż firm, które współpracują z klubem.

 

 

 

Runda jesienna obecnego sezonu była w pewnym sensie eksperymentalna dla drużyny. W trakcie rozgrywek nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Nowy trener postawił na inną jakość.

Drużynę w rundzie jesiennej na spółkę prowadzili żywa legenda klubu Włodzisław Krygier oraz były prezes Czarek Danke. Trener-legenda nie był zadowolony z postawy zawodników i rekomendował zarządowi poszukanie trenera w sile wieku. Oczywisty wybór padł na trenera Andrzeja Szostaka, byłego reprezentanta Polski, który był kapitanem drużyny U-21, w której występował między innymi Zbigniew Boniek. Trener Szostak zaczął intensywne przygotowania do rundy wiosennej w lutym. Skupił się głównie na przygotowaniu technicznym zawodników. W zespół wszedł nowy duch i liczyliśmy na postęp oraz przygotowanie do kolejnego sezonu, w którym chcieliśmy się wzmocnić i awansować do A klasy – podkreśla Kamil Skarbiński.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała sportowe plany nie tylko w przypadku Sparty Janowiec Wielkopolski. Klub jednak nie zasypuje gruszek w popiele. Przymusową przerwę wykorzystuje między innymi na prace modernizacyjne murawy boiska, które prezentuje się doskonale.

Plany poprawy gry muszą zostać odłożone na później przez epidemię. Najbardziej w całym zamieszaniu z koronawirusem szkoda nam opuszczonych treningów zespołowych. W styczniu zgłosiliśmy do rozgrywek dwie drużyny, juniora i juniora starszego. Liczyliśmy na rozwój zawodników i pomoc w budowaniu silniejszego zespołu seniorów.

Z drugiej strony na początku roku nasz stadion został wyposażony w automatyczny system nawadniania dlatego jest czas na swobodny rozwój murawy i pracę nad poprawieniem infrastruktury stadionu – dodaje Kamil Skarbiński.

Sparta Janowiec Wielkopolski to kolejny, ciekawy klub na galaktycznej mapie amatorskiego futbolu. Ludzie z pasją, chcący promować markę Sparty nie tylko na lokalnej arenie. Profil na Facebooku prowadzony profesjonalnie i z dużym dystansem do rzeczywistości jest odwiedzany przez rzeszę wiernych kibiców. 1335 polubień na fanpage’u B-klasowego zespołu musi imponować.

Zachęcam czytelników Galaktycznego Futbolu do „zajrzenia” na media społecznościowe Sparty Janowiec Wielkopolski.

https://www.facebook.com/spartajanowiec/

Dziękuje Kamilowi Skarbińskiemu za przekazane informacje.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.