Cenne zwycięstwo Sokoła Hucisko. Utrzymana pozycja lidera tabeli (Wideo)

W meczu określanym jako hit kolejki A-klasy Stalowa Wola II, Sokół Hucisko pokonał 2:1 Spartę Jeżowe i utrzymał pozycję lidera.

Spotkanie pomiędzy Sokołem a Spartą śmiało można było określić jako hit kolejki. Oba zespoły przed rozpoczęciem tego meczu zajmowały bowiem czołowe lokaty w tabeli Klasy A. Mecz rozpoczął się od delikatnej przewagi Sokoła, która już w 3. minucie rywalizacji przyniosła rzut rożny, który został dobrze wykonany przez Dominika Płachciaka. Piłka po dośrodkowaniu wpadła wprost na głowę Dawida Mołdocha, ten udrzając na bramkę trafił jeszcze w kolegę z zespołu, Karola Deca i futbolówka delikatnie zmieniła kierunek wpadając do siatki rywali.

Kolejne minuty gry to częste ataki gości, którzy nie potrafili jednak przebić się przez dobrze współpracującą obronę Sokoła. Przy piłce więcej utrzymywała się Sparta lecz do przerwy wynik się już nie zmienił. Po 45. minutach 1:0.

W przerwie obaj trenerzy przeprowadzili po jednej zmianie. W ekipie gospodarzy za Bartłomieja Lorysia na boisku pojawił się Dawid Urban, a w zespole Sparty Tomasz Kopeć ustąpił miejsca bardzo bramkostrzelnemu Dariuszowi Gąsiorowskiemu.

Druga część spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od przewagi Sokoła. Już 10 minut od wznowienia gry zrobiło się 2:0. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Płachciak, tym razem futbolówka trafiła jednak wprost na głowę jego o rok starszego brata – Piotra, który w swoim stylu znalazł drogę do siatki Sparty.

W kolejnych minutach Sokół nie cofnął się jednak tak jak w pierwszej części spotkania i stwarzał sobie kolejne sytuacje. Zamiast spokojnego 3:0 na 15. minut przed końcem goście zaczęli stwarzać sobie groźne sytuacje. Najpierw po rzucie rożnym, kiedy to nie wykorzystali sytuacji wręcz idealnej.

A kilka minut później kapitalnym golem dla Sparty popisał się Przemysław Siudak.

To było jednak wszystko na co tego dnia stać było zespół przyjezdnych. Sparta chciała przycisnąć Sokoła i wyrównać w końcówce. Arbiter Giżka doliczył 4 minuty, lecz na nic się to zdało. Goście w tym czasie ani razu nie zagrozili bramce Sokoła strzeżonej przez Michała Indyckiego. Sokół kontrolował grę i po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z kolejnej, 10 już wygranej w obecnym sezonie.

W dniu meczu swoje 24 urodziny obchodził zawodnik Sokoła Sylwester Stępień, dla którego był to już 112 występ w seniorskiej drużynie z Huciska, licząc wyłącznie mecze ligowe.

Relacja z meczu i foto: Sokół Hucisko

Sokół Hucisko – Sparta Jeżowe 2:1 (1:0)

Bramki: Karol Dec 3′, Piotr Płachciak 55′ – Przemysław Siudak 85′

Sokół: M. Indycki – K. Mączka, P. Płachciak, I. Stępień, D. Mołdoch, K. Dec, D. Płachciak. B. Loryś (46. D. Urban), S. Stępień (70. P. Stępień), Ł. Stępień, B. Kołodziej (74. D. Loryś)

Sparta: D. Stolarz – K. Wraga (80. W. Wdowiak), P. Bakalarczyk, A. Chudzik, M. Tkacz, B. Misiak, Sz. Piela, B. Szewc, T. Kopeć (46. D. Gąsiorowski), P. Siudak, Ł. Cichoń (52. D. Wojtanowicz)

Sokół Hucisko z dorobkiem 32. punktów jest liderem ligowej tabeli. W kolejnym meczu spotka się na wyjeździe z Sanem Wierzawice.

******

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź do “Cenne zwycięstwo Sokoła Hucisko. Utrzymana pozycja lidera tabeli (Wideo)”