Co słychać u Galaktycznych? Szkoleniowiec KS Serniki: Forma drużyny napawa optymizmem przed meczem z liderem

Zespół KS-u Serniki w trzeciej kolejce rozgrywek B-klasy Lublin (grupa III) odniósł pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Lejkowskiego pokonali 7:2 drużynę LKS VIR Dorohucza.

Relacja ze spotkania przekazana przez przedstawiciela KS-u Serniki:

Bez wątpienia to KS był drużyną, która przez większość meczu parła do przodu. Pierwsze pięć minut to okres pełnej dominacji zespołu KS Serniki, ostatecznie przypieczętowany pierwszą bramką. W dalszym okresie proporcje wcale się nie odwróciły, to drużyna z Sernik była zespołem dominującym i strzelającym raz za razem, niestety w większości były to słabe strzały ostrzegawcze. Strzały oraz podania prostopadłe się nawarstwiały, a sposobu na kolejne pokonanie bramkarza nie było. Dopiero błąd obrony drużyny Viru oraz skrzętne rozegranie piłki przez pomocników KS-u doprowadziło Sebastiana Jemielniaka pod pole karne rywali, absolutnie bez jakiegokolwiek krycia, który następnie zagrał piłkę do Kaźmierskiego, a on zrobił co do niego należało.

Po około 30 minutach gry i dwóch straconych bramkach drużyna z Dorohuczy zdała sobie sprawę, że nie ma nic do stracenia i coraz odważniej zapuszczała się w głąb połowy przeciwników. Okazało się to bardzo skutecznie, ponieważ w 31 minucie po szarży zawodników Viru obrońca KS-u zatrzymał przeciwnika nieprzepisowo tuż przed linią pola karnego. Początkowo sędzia podyktował rzut karny i pokazał zawodnikowi żółtą kartkę, jednak po konsultacji z dobrze ustawionym sędzią liniowym zmienił decyzję, a zawodnik obejrzał przysłowiowe „czerwo”. Piłka ustawiona na 16 metrze i dobrze ułożona noga sprawiły, że KS stracił pierwszego gola w tym spotkaniu, który jednocześnie dał nadzieje zawodnikom z Dorohuczy. Dalszy okres gry to całkiem inna gra KS-u, osłabionego, ale nie mniej groźnego niż wcześniej. Brak zawodnika okazał się jednak bardzo bolesny, a akcje konstruowane przez zespół biało-niebieskich wydawały się jakby „bez ładu i składu”. Mimo wszystko KS zdobywa szczęśliwie bramkę, którą można określić mianem „bramki do szatni”.

Bramka strzelona tuż przed przerwą zadziałała jednak inaczej niż powinna, ponieważ to piłkarze z Dorohuczy parli od początku na bramkę i poskutkowało to strzeleniem kolejnej bramki kontaktowej. Bez wątpienia, jest jeden element, który zaważył nad losem całego spotkania- wytrzymałość. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy i pot wylany na treningach sprawił, że od 50. minuty na boisku istniała tylko jedna drużyna – ta z Sernik. Liczne błędy obrońców oraz wciąż ofensywne nastawienie drużyny gości doprowadziły do istnego festiwalu bramek w Woli Sernickiej. Kanonadę rozpoczął wchodzący z ławki, grający trener Lejkowski, a następnie widzieliśmy już tylko popis jednego zawodnika- Jemielniaka, który wcześniej zaliczył dwie asysty, by chwilę później dopisać sobie 3 bramki. Forma drużyny z Sernik w meczu z Virem Dorohucza naprawa optymizmem, zważywszy na nadchodzący mecz z KS Nasutów, który może okazać się kluczowy w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „GALAKTYCZNY FUTBOL ZWYCIĘSTWO! KOLEJKA KEEZA KLASA Ð VIR 1965 7:2 DOROHUCZA KS SERNIKI 90' JEMIELNIAK 81JEMIELNIAK 58'JEMIELNIAK 53'LEJKOWSKI KAŻMIERSKI 24' KAŻMIERSKI 4 CHODUN S. #TylkoKS VIR DOROHUCZA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i tekst „GALAKTYCZNY FUTBOL SKŁAD WYJŚCIOWY KS SERNIKI VIR DOROHUCZA 28CHODUN 7KAŻMIERSKI 26BARSZCZYKJ. 17SZCZEPANIAK 15BARSZCZYK SAGAN URBAN 120PERACZ JANKOWSKI, WŁODARCZYK, KOZAK, JÓ“ŹWIAK, LEJKOWSKI, KOSHIVSKYI, PODGÓRNIAK #TylkoKs TRENER MATEUSZ LEJKOWSKI”

***

KS Serniki zajmuje, z dorobkiem czterech punktów, 8. miejsce w tabeli trzeciej grupy lubelskiej B-klasy. W najbliższą niedzielę podopieczni Mateusza Lejkowskiego zmierzą się z liderem rozgrywek KS-em Nasutów, który dotychczas wygrał wszystkie mecze.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „GALAKTYCZNY FUTBOL 1V KOLEJKA KEEZA KLASA B 19.09 (NIEDZIELA) G 16:00 KS NASUTÓW KS SERNIKI VS . BOISKO KS NASUTÓW NASUTOW #TylkoKS”