fbpx

Czternaście goli Sparty Zabrze w meczu ze Zrywem. Awans do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce sezonu

Sparta Zabrze pokonała aż 14:1 zespół Zrywu Radonia w przedostatniej kolejce Klasy A Zabrze. Goście do przerwy prowadzili już 10:0.

Nie da się ukryć, że taki wynik robi wrażenie nawet w Niższych Ligach. Mateusz Cieślik, trener zabrzańskiej drużyny, jak mantrę znów powtarzał zdanie o wykonanej robocie.

– 14:1, do przerwy 10:0, robota wykonana, jesteśmy wiceliderem tabeli, ale mecz o mistrzostwo świata czeka nas w najbliższą niedzielę. Na tym się skupiamy, gdyż wszystko jest w naszych głowach, nogach i rękach – powiedział szkoleniowiec Sparty.

– Musimy w niedzielę wygrać i nie oglądać się na rywali. Zwycięstwo da nam awans i wówczas Grzegorz będą mógł zaprosić cię na inaugurację klasy okręgowej na stadionie Sparty, co prawda rok później niż planowałem – dodał z uśmiechem Mateusz Cieślik.

– Do środy będziemy aktywni w mediach społecznościowych, a od czwartku zarządzamy ciszę. Chcemy w spokoju przygotować się do finału sezonu – zakończył trener.

Sparta Zabrze w ostatnim meczu kończącej się kampanii zmierzy się na własnym stadionie z Sokołem Łany Wielkie. Podopieczni Mateusza Cieślika będą znać wynik spotkania najgroźniejszego rywala, czyli Tęczy Wielowieś, która zmierzy się z Zamkowcem Toszek.

Jako ciekawostkę dodam, że zwycięstwo 14:1 w starciu ze Zrywem Radonia, było najwyższym od czasu reaktywacji Sparty.

Czołówka tabeli zabrzańskiej Klasy A na kolejkę przed końcem rozgrywek prezentuje się następująco:

  1. Ruch Kozłów 68 pkt, bramki 110-45
  2. Sparta Zabrze 65 pkt, bramki 103-39
  3. Tęcza Wielowieś 65 pkt, bramki 96-39

Tabela szczegółowa TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.