Czy w Sosnowcu uratują I ligę?

Od momentu otwarcia okienka transferowego, aktywni są działacze sosnowieckiego Zagłębia. O rundzie jesiennej na pewno wszyscy w klubie, chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

Dla przypomnienia piłkarze Zagłębia zajmują w tabeli Fortuna 1 Ligi przedostatnią lokatę z 11 punktami na koncie. To raczej mówi wszystko i wiosna pokaże, w jakim miejscu znajdują się sosnowiczanie. Pod koniec rundy jesiennej pozbyto się Krzysztofa Dębka, którego zmienił Kazimierz Moskal. Efekt nowej miotły w Sosnowcu nie zadziałał, dlatego też w Zagłębiu dochodzi do rewolucji kadrowej.

Na pewno ostatni transfer budzi szacunek dla prezesa Jaroszewskiego, któremu udało się tego zawodnika namówić na grę w Sosnowcu. Mowa tu o Szymonie Sobczaku, napastniku który w Stomilu Olsztyn w poprzednim sezonie zdobywał gola za golem. Jesienią przepadł w ekstraklasowej Jagielloni Białystok, gdzie jakoś nie mógł do siebie przekonać sztabu szkoleniowego. Na pewno Sobczak nie zapomniał jak się zdobywa gole. Niebawem przekonamy się , czy napastnik pokaże swój góralski charakter, zawodnik
pochodzi z Zakopanego.

Drugim cennym nabytkiem Zagłębia jest Patrik Miśak, który ostatnie sezony spędził Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Miśak, grający na pozycji pomocnika, już zdobył swojego pierwszego gola w barwach Zagłębia w zremisowanym 2:2 pierwszym sparingu z Wisłą Kraków.

Kolejnym piłkarzem z ekstraklasową przyszłością, którego wiosną zobaczymy w barwach Zagłębia jest Maciej Ambrosiewicz, także grający na pozycji pomocnika. Zawodnik trafił do sosnowieckiego klubu z Wisły Płock, w barwach kórej jesienią tylko dwa razy wybiegł na boisko. Były zawodnik Górnika Zabrze być może w swoich rodzinnych stronach udowodni, że jeszcze warto na niego stawiać.

Zagłębie pozyskało również bramkarza (młodzieżowiec) z szerokiej kadry GKS-u Katowice Szymona Frankowskiego. Ten transfer może dziwić, gdyż w zespole Zagłębia jest trzech w
miarę równorzędnych zawodników grających na tej pozycji. Mowa tu o Krystianie Stępniowskim, Kacprze Chorążce czy weteranie piłkarskich boisk, pomału myślącym o zakończenie kariery Matku Perdijiću.


Dzisiaj drugi sparing Zagłębia Sosnowiec, w którym przeciwnikiem będzie Korona Kielce.

Autor tekstu: Jacek Rebensztok

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.