Deszczowa niedziela z trzema punktami dla Wilkszyna!

Zorza Wilkszyn w drugiej kolejce wrocławskiej B-klasy ( Grupa VIII ) przed własną publicznością podejmowała drużynę Zjednoczonych Łowęcice.

Relację ze spotkania przekazał Łukasz Dubiński.

******

Zespół Zorzy Wilkszyn chcący zapomnieć o porażce w pierwszej kolejce sezonu wyszedł na murawę mocno zmotywowany i zdeterminowany do osiągnięcia tego sukcesu pomimo nierozpieszczającej pogody.

Zaciekłość i zaangażowanie gospodarzy przyniosło wymierny efekt już w 23. minucie. Adrian Wątor pięknym dośrodkowaniem obsłużył wbiegającego Filipa Matere, który efektownym strzałem z główki wpakował piłkę do siatki gości. Sześć minut przed przerwą przy oberwaniu chmury graczom z Wilkszyna udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie! Po gwizdku kończącym pierwszą połowę, deszcz zmusił piłkarzy obu drużyn do schowania się w szatniach podczas przerwy, a zgromadzeni kibicie uciekli pod stojącą nieopodal wiatę.

Druga połowa rozpoczęła się w strugach deszczu, gdzie boisko zamieniło się w basen, a piłka płatała figle każdej z drużyn. W tych warunkach lepiej radziła sobie drużyna Zjednoczonych Łowęcice która w 60. minucie strzeliła honorową bramkę, aby 17. minut później doprowadzić do wyrównania. Na 13. minut przed końcem regulaminowego czasu gry tablica wyników pokazywała rezultat 2:2 i zapowiadało się, że Zorza będzie musiała podzielić się punktami ze Zjednoczonymi.

Na szczęście dla gospodarzy, jeden z piłkarzy Zorzy został faulowany przed polem karnym gości w 89. minucie i sędzia podyktował rzut wolny. Pozycja była idealna do strzału w światło bramki, a panujące warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniały zadanie bramkarzowi z Łowęcic, więc dla wykonawcy rzutu wolnego Michała Krzykwy była to tylko formalność, aby umieścić piłkę w siatce gości i ustanowić wynik spotkania na 3:2.

Zorza Wilkszyn – Zjednoczeni Łowęcice 3:2 ( 2:0 )

Bramki dla Zorzy: Filip Matera 23’, Volodymyr Kucheruk 39’, Michał Krzykwa 89’

Następny mecz Zorzy Wilkszyn odbędzie się w Ogrodnicy z miejscowym Wulkanem Ogrodnica. Spotkanie zaplanowano na 6 września o godzinie 11.