Dolnośląska 4 liga grupa zachodnia. Kuźnia Jawor po 19 latach wygrała na boisku w Złotoryi

W ostatniej kolejce rundy jesiennej 4 ligi dolnośląskiej (gr. zachód) Kuźnia Jawor pokonała na wyjeździe Górnik Złotoryja 3:2.

Dziewiętnaście lat czekała Kuźnia Jawor na zwycięstwo na terenie Górnika w Złotoryi, a dziesięć lat na to, aby strzelić gola złotoryjanom na ich ziemi. Na szczęście dnia 16-go listopada 2019 roku obie te klątwy zostały zdjęte po długich latach oczekiwania. Jaworzanie w 15.kolejce grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej ograli Górnika 3:2. Dwie bramki dla MRKS-u zdobył Emilian Borek, a jedną Marcin Bagiński. Nasi piłkarze ciężko zapracowali na dzisiejsze zwycięstwo, zostawiając sporo sił i zdrowia na boisku, pokazując na nim jednocześnie ogromny charakter – potrafili odrobić straty, odpowiedzieć na gola wyrównującego i wytrzymać na pór rywali w końcówce – informuje Kużnia Jawor na oficjalnej stronie.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Po stracie gola Kuźnia przystąpiła do odrabiania strat, co udało się w końcówce pierwszej połowy. Wyrównanie padło w 37. minucie po „główce” Emiliana Borka, a na dwie minuty przed przerwą, ten sam zawodnik podwyższył na 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla przyjezdnych. Już w 49. minucie Górnik wyrównał po trafieniu Karola Nowosielskiego. Podopieczni Dariusza Szeligi nie znięchęcili się takim obrotem sprawy i ponownie wyszli na prowadzenie w 59. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Bagińskiego.

Od tego momentu zaczął się napór zespołu gospodarzy, którzy zepchnęli Kuźnię do defensywy. Goście ograniczali się do kontrataków i „dowieźli” zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.

Zaangażowanie, walka i wykonywanie założeń taktycznych pozwoliły dzisiaj cieszyć się z wygranej. Były cięższe momenty dla jaworzan, zwłaszcza w końcówce, ale zwycięzców się nie sądzi. Najważniejsze, że udało się powiększyć dorobek punktowy za co ogromne brawa i gratulacje dla drużyny! – podsumowują mecz przedstawiciele Kuźni.

Mimo, że było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej, jednak to nie koniec emocji ligowych w 2019 roku. Za tydzień Kuźnia Jawor rozegra awansem mecz z rundy wiosennej. Jaworzan czeka wyjazdowe starcie z rezerwami Chrobrego Głogów.

Kuźnia po 15 kolejkach rozgrywek zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Górnik Złotoryja – Kuźnia Jawor 2:3 (1:2)
Bramki: Krzeszowiec 11′, Nowosielski 49′ – E. Borek 37′, 43′, Bagiński 59′
Kuźnia: Gracjan Perełka – Bartłomiej Gwiździał, Kamil Dunaj (Bartłomiej Pastuła 35′), Robert Kruczek, Sylwester Dworakowski, Przemysław Piec, Rafał Majka, Emilian Borek, Kamil Janoś (Dawid Duda 63′), Bartosz Karbowiak (Marcel Olanin 72′), Marcin Bagiński (Alan Żądło 81′)
Sędziowali: Adam Trudziński (jako główny) oraz Piotr Konsur i Radosław Morawski (asystenci) – KS Jelenia Góra