fbpx

Dominik Furman został wybrany Piłkarzem Października w PKO BP Ekstraklasie

Dominik Furman został wyróżniony tytułem Piłkarza Miesiąca PKO BP Ekstraklasy.

Dzięki swojej grze Dominik Furman dwukrotnie znalazł się też w Jedenastce Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jego forma zyskała uznanie równiez w oczach Jerzego Brzęczka. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał go na zgrupowanie przed spotkaniami eliminacji EURO 2020 zarówno w październiku, jak i listopadzie.

Kapitan Nafciarzy stoczył zaciętą rywalizację o wygraną w październikowej odsłonie wyborów Piłkarza Miesiąca z Patrykiem Klimalą z Jagiellonii Białystok. Obaj otrzymali po pięć wskazań wśród kapitanów drużyn ligowych. Również głosowanie kibiców nie przyniosło rozstrzygnięcia. Wprawdzie Furman był tu nad przedstawicielem Dumy Podlasia, ale punkt od fanów przypadł w udziale Rafaelowi Lopesowi z Cracovii. Wobec remisu decyzja o tytule spoczęła zatem w rękach organizatora konkursu. W ten sposób laureatem nagrody Piłkarza Października PKO Bank Polski Ekstraklasy w październiku 2019 roku został wybrany Dominik Furman. Pod uwagę został wzięty między innymi jego udział w drużynowych sukcesach Wisły Płock, która w październiku zdobyła komplet 9 punktów, o 5 więcej niż Jagiellonia i kończyła miesiąc jako lider PKO Bank Polski Ekstraklasy – czytamy na ekstraklasa.org.

Piłkarz Miesiąca 2019/20

Październik 2019 – Dominik Furman (Wisła Płock)

Wrzesień 2019 – Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Sierpień 2019 – Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Lipiec 2019 – Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

Źródło i zdjęcie: Ekstraklasa.org.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.