Wieliczka B-klasa. KS Batory Wola Batorska zwycięża w derbach

W 12. kolejce rozgrywek B-klasy grupa Wieliczka Batory Wola Batorska pokonał Dęba Zabierzów Bocheński 3:1.

W rozgrywkach ligowych zespoły miewają mnóstwo ważnych meczów. Jedne z nich decydują o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, inne o spadku ligę niżej. Jednak jest jedno spotkanie w rundzie, które budzi ogromne emocje nie tylko u zawodników, ale u całej lokalnej społeczności związanej z Batorym. Tym meczem jest pojedynek derbowy z drużyną z miejscowości sąsiadującą z Wolą Batorską – powiedział przed meczem przedstawiciel Batorego.

Relacja ze spotkania przekazana przez KS Batory.

„Oba zespoły do meczu przystąpiły bardzo zmotywowane, stąd pierwsza połowa nie obfitowała w dużą ilość sytuacji bramkowych lecz gra toczyła się w środku pola. W 23 minucie bramkarz gości popełnił błąd przy interwencji źle obliczając tor lotu piłki, dał się uprzedzić Bartłomiejowi Dąbrosiowi, który wpisał się na listę strzelców. Do przerwy wynik brzmiał 1:0.

Druga odsłona meczu to lepsza gra gospodarzy. Mądre konstruowanie akcji od tyłu oraz większa swoboda rozgrywania piłki w środku pola sprawiła, że KS Batory zdobył drugą bramkę. W 60 minucie meczu, po indywidualnej akcji Michalca i dograniu do Rojewskiego, ten drugi pewnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencje Arkadiuszowi Mleko, broniącemu dostępu do bramki gości. Strzelec drugiego gola był tego dnia w wyśmienitej formie. Poza ogromnym zaangażowaniem i strzelonym golem w 80 minucie dał asystę przy trzeciej bramce zdobytej przez Dawida Kozę.

Zespół gości odpowiedział tylko jedną bramką. W 87 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, tym razem Borowski źle obliczył tor lotu piłki, która przeszła nad jego rękoma i trafiła na głowę niepilnowanego Szydłowskiego.”

KS Batory Wola Batorska -KS Dąb  Zabierzów Bocheński 3:1 (1:0)

Bramki

Batory: Dąbroś, Rojewski Koza

Dąb: Szydłowski

Batory po 12. kolejkach rozgrywek zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 17 punktów. W ostatniej kolejce rundy jesiennej wielickiej B klasy KS Batory zmierzy się w Ochmanowie z Naprzodem, a K.S. Dąb zagra u siebie z Wilgą Golkowice.

W najbliższym czasie na łamach serwisu ukaże się duża publikacja o klubie KS Batory Wola Batorska.