Domowa porażka KS-u Gwoździany. Trzeci mecz, trzeci golkiper w bramce

W drugiej kolejce rozgrywek lublinieckiej A-klasy, KS Gwoździany doznał porażki 1:2 w meczu na własnym stadionie z LKS-em Sieraków Śląski.

Szkoleniowiec KS-u Jacek Łuczyński miał do dyspozycji 16 zawodników. W ostatniej chwili z kadry meczowej wypadł Sebastian Bator, któremu bardzo zależało na rywalizacji z swoim bratem Przemysławem. Po wznowieniu treningów po kontuzji, pierwszy raz w tym sezonie na ławce rezerwowych usiadł Denis Andraczek. Jako ciekawostkę należy dodać, że w trzecim meczu w sezonie (wliczając spotkanie pucharowe) w bramce drużyny z Gwoździan zajął miejsce trzeci golkiper. Tym razem między słupkami stanął Grzegorz Knopik.

Relację ze spotkania przekazał tradycyjnie nieoceniony Krzysztof Bigas z KS-u Gwożdziany.

Pierwsza połowa to zdecydowane ataki gości, lecz długo otrzymuje się wynik 0:0, nawet rzuty karne w 9. i 32. minucie. nie zmieniają rezultatu. Gra gości przynosi skutek w 34. minucie i Kevin Brzenska otwiera wynik spotkania. Już 2. minuty później jest 0:2 po bramce Martina Brzeziny. Bramkę „do szatni” dla KS Gwoździany zdobywa Szymon Kasprzak, 1:2.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry, gospodarze atakują próbując doprowadzić do wyrównania, lecz po strzałach Adriana Tarary, który trafia w słupek, Kamila Biernackiego, Dawida Budzika, Daniela Ryznara, Szymona Kasprzaka czy Dominika Niemca piłka nie trafia do bramki bronionej przez Kacpra Polaka. W ostatnich 10 minutach goście dwukrotnie wychodzą z groźnymi kontrami, lecz wynik nie ulega już zmianie i zespół z Sierakowa Śląskiego wywozi z Gwoździan 3 punkty.

Fotogaleria z meczu dostępna TUTAJ

KS Gwoździany – LKS Sieraków Śląski 1:2 (1:2)

Skład KS Gwoździany na grafice:

LKS Sieraków Śląski: Kacper Polak – Krystian Wręczycki (86’ Mateusz Lyko), Damian Kaczmarzyk, Sebastian Welzer, Krzysztof Nowak – Martin Brzezina, Mateusz Kinscher, Sebastian Radek (90’+4 Tomasz Hanszla), Przemysław Bator (82’ Kamil Francik), Marcin Wiechoczek – Kevin Brzenska (70’ Adam Fraj)

Bramki: Kasprzak – Brzenska, Brzezina

******

Pozostałe mecze 2 kolejki A klasy PPN Lubliniec:

Unia Lisowice – Pokój Sadów 2:7 (2:3)

Orzeł Pawonków – Warta Kamieńskie Młyny 0:7 (0:4)

Victoria Strzebiń – Huragan Jezioro 0:3 (0:1)

Liswarta Lisów – Mechanik Kochcice 1:3 (1:0)

Sparta Tworóg – Orzeł Babienica/Psary 0:1 (0:0)

Płomień Przystajń – Ruch Kochanowice 3:2 (2:1)

W klasyfikacji strzelców prowadzi Karol Klyta z Warty Kamieńskie Młyny, który do 3 bramek z 1 kolejki dołożył 5 w drugiej. Po 4 bramki mają pozostali strzelcy hattricków w pierwszej kolejce Szymon Kasprzak (KS Gwoździany), Błażej Strzoda (Mechanik Kochcicce) oraz Mariusz Konopka z Pokoju Sadów, który strzelił 4 bramki w ostatnim meczu.

******

W trzeciej kolejce podopieczni Jacka Łuczyńskiego zmierzą się 22 sierpnia z wyjazdowym meczu z Ruchem Kochanowice.